Domů / Plzeňský rozhled / S nájemným po koronakrizi pomůže charitní sbírka

S nájemným po koronakrizi pomůže charitní sbírka

Nouzový stav ztížil možnosti výdělku mnoha lidem a zejména těm, kteří měli nízké příjmy ještě před epidemií, se nemusí dařit se z náročné situace dostat. Charita ČR zaznamenává případy, kdy se k neutěšené situaci rodin nebo jednotlivců za nouzového stavu přidávaly další nešťastné okolnosti – nejběžněji ztráta práce, nemožnost provozování vlastní živnosti při nutnosti platit vysoký nájem za provozovnu, zdravotní komplikace, které byly někdy navíc spojené se zpožděním úřadů při přiznávání dávek nemocenské, invalidního důchodu a podobně.

Výsledkem pak je, že lidé, kteří za normálních okolností chodili do práce a neměli větší problémy, se ocitli v situaci, kdy jim chybí peníze nezbytné na zajištění základních životních potřeb, jako jsou potraviny, léky či úhrada nájemného. Právě úhrada nájemného se pro řadu žadatelů ukázala jako stěžejní pro překlenutí náročné životní etapy.

Lidé, kteří se ocitli v nouzi v důsledku epidemie covid-19, mohou ohledně finanční pomoci ze Sbírky pro Česko ve všední dny mezi 9. a 15. hodinou kontaktovat Terénní krizovou službu Diecézní charity Plzeň na telefonu 777 167 004. Obrátit se mohou také na nejbližší charitní službu.

Sbírka pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci! byla vypsána Charitou ČR na konci března a dosud v ní bylo po celé republice vybráno bezmála 5,5 milionu korun. Diecézní charita Plzeň působící v Plzeňském a Karlovarském kraji disponuje od dubna částí výtěžku ve výši čtvrt milionu korun a dalších 200 tisíc obdržela v červenci. Zatím bylo v plzeňské diecézi na pomoc potřebným, kteří se v důsledku epidemie dostali do nouze, vyplaceno téměř 230 tisíc korun. Stále tedy zbývá dostatek prostředků pro další žadatele z Plzeňského nebo Karlovarského kraje. Charitní sociální pracovníci přitom před vydáním finanční podpory vždy pečlivě posuzují životní situaci konkrétního člověka nebo rodiny, jimž má být finanční pomoc poskytnuta.

 

Do Sbírky pro Česko je možné přispívat stále:

  • Číslo sbírkového účtu: 44665522/0800                           VS: 90619
  • DMS ve tvaru CHARITAPOMOC 30, 60 nebo 90             na číslo 87 777
  • DMS ve tvaru TRV CHARITAPOMOC 30, 60 nebo 90    na číslo 87 777

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …