Domů / Plzeňský rozhled / Šampioni krajského kola v učení cizích jazyků jsou z Plas

Šampioni krajského kola v učení cizích jazyků jsou z Plas

Studenti z Gymnázia a SOŠ v  Plasích na severním Plzeňsku zvítězili v krajském kole mezinárodní soutěže v učení cizích jazyků s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Soutěž probíhá výhradně online v aplikaci WocaBee na učení slovíček pro školy. Do čtvrtého ročníku šampionátu se zapojilo rekordních téměř 90 000 žáků a soutěží v něm třídy ze základních a středních škol z celé České republiky.

Studenti z Gymnázia a SOŠ v městě Plasy po svém vítězství v v Plzeňském kraji postoupili do celostátního kola, které vyvrcholí dnes 23. listopadu 2022. Mají tak šanci získat pro svou školu 60 000 Kč na modernizaci vyučování a postoupit do česko-slovenského finále.

WocaBee (www.wocabee.app) je webová aplikace pro učení cizích slovíček pro školy. Funguje velmi jednoduše – učitel průběžně zadává do aplikace balíky slovíček, které si žáci procvičují 10 různými metodami. Aplikaci již využilo téměř 300 000 žáků a učitelů v České republice i v zahraničí, přičemž průměrné hodnocení dosahuje 5 z 5-ti hvězdiček.

Jazykový WocaBee šampionát v učení cizích slovíček probíhá na českých i slovenských školách již počtvrté. V soutěži se hodnotí píle v učení se slovní zásoby, o které vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci, tzv. WocaPoints. V jednotlivých kolech soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Třída tak soutěží jako tým a v šampionátu si na rozdíl od jiných školních soutěží své znalosti zlepšují všichni žáci ve třídě.

Do celostátního kola soutěže se probojovala třída 5. A z Gymnázia a SOŠ Plasy z okresního a krajského kola v konkurenci 124 zapojených tříd. V krajském kole soutěže dosáhly v průměru až 2601 bodů, tzv. WocaPoints na jednoho žáka. Pro lepší představu – každá správná odpověď při procvičování slovíček v aplikaci znamená zisk přibližně 2 WocaPoints. Studenti z města Plasy se během dosavadního trvání soutěže naučili již 58 nových slovíček.

Paní učitelka Radka Košařová, která ve třídě vyučuje němčinu, komentuje soutěž a výkon svých žáků následovně: „Naše umístění chápu jako obrovský úspěch, a to především těch žáků, kteří jsou v čele bodování, protože ti nahráli MNOHEM více bodů, než činí průměr pro celou třídu. Šampionát byl pro třídu 5. A velkou motivací. Pro účast se rozhodli sami od sebe, bez mé pobídky. Efekt používání WocaBee je obrovský. Vidí to žáci sami na sobě i já – učitel. V každém případě používání WocaBee doporučuji.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …