Sedmáci z Chotěšova jsou v učení jazyků nejlepší v Plzeňském kraji

V krajském kole mezinárodní soutěže Jazykový WocaBee šampionát zvítězili žáci ze ZŠ Chotěšov z okresu Plzeň-jih . Soutěž probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR v online aplikaci na učení cizích jazyků WocaBee. Do sedmého ročníku šampionátu se zapojilo 120 000 žáků a soutěží v něm třídy ze základních a středních škol v celé České republice. Žáci z Chotěšova aktuálně soutěží v celostátním kole Jazykového WocaBee šampionátu. Školy v něm mohou získat celkem 250 000 Kč na modernizaci a další atraktivní ceny.

Soutěž Jazykový WocaBee šampionát hodnotí píli žáků v učení se nové slovní zásoby v aplikaci. V každém kole soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší denní průměr bodů za procvičování slovíček, tzv. WocaPoints na žáka. Třída tak soutěží jako tým a v šampionátu si své znalosti zlepšují všichni ve třídě. Chotěšovští žáci  se probojovali do celostátního kola s denním průměrem 3390 WocaPoints na žáka, přičemž každá správná odpověď při procvičování slovíček v aplikaci znamená zisk přibližně 2 WocaPoints.

„Poctivou přípravou a nasazením si třída VII. A zajistila postup do celorepublikového kola, kde reprezentuje nejen školu, ale i celý Plzeňský kraj. Navazuje tak na úspěchy svých starších spolužáků (loňských deváťáků), kteří minulý rok celostátní kolo vyhráli. Gratulujeme a držíme palce!“  komentuje soutěž a výkon svých žáků  učitelka Olga Čmolíková, která ve třídě vyučuje anglický jazyk.

V celostátním kole šampionátu mohou školy získat celkem až 250 000 Kč na modernizaci vyučování a další ceny od organizátora soutěže a partnerů. Tři nejlepší školy z celé České republiky si zároveň začátkem prosince změří síly v učení jazyků v mezinárodním kole soutěže.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nové bateriové trolejbusy nahradí autobusy

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP)  zařadily do provozu 9 nových bateriových trolejbusů. Jedná se o …