Domů / Plzeňský rozhled / Senioři v Plzeňském kraji rozhodně nezahálejí

Senioři v Plzeňském kraji rozhodně nezahálejí

Atletický stadion v plzeňských Skvrňanech hostil ve středu 5. října Sportovní hry seniorů. Akci pořádala krajská organizace seniorů.   Pozdravit je přišli i zástupci města a plzeňských obvodů. Jednotlivé týmy reprezentovaly svá domovská působiště. Zastoupení tady měla plzeňská Doubravka, Skvrňany, Slovany, střed Plzně, Sulkov, Zbůch, Lochotín, ale také například Sušice.

Seniorům přálo počasí, a tak za krásného slunečného počasí zdolávali postupně v týmech jednotlivé disciplíny. „Máme tady například jízdu na koloběžce, hod na plechovky, na koš apod. Vyhodnocovat budeme nejen jednotlivé týmy, ale i kategorie jednotlivců do 70 a nad 70 let,“ prozradila předsedkyně Krajské organizace Plzeňského kraje seniorů ČR Ivana Ottová.

Za seniory na stadion přišli i další zástupci města a také jednotlivých obvodů, kteří přinesli pro jednotlivé sportovní týmy dárky. „Mám opravdu radost z toho, že senioři stále sportují a využívají sportovního areálu pod patronací města Plzně. Mohou si tak v tento krásný podzimní den nejen změřit síly, ale zejména udělat si svými sportovními výkony radost,“ uvedla Eliška Bartáková, plzeňská radní.

Vítězství nakonec putovalo do Sušice. Stříbrnou příčku vybojovali senioři z Lochotína, bronz mířil do Sulkova. Bez ohledu na umístění si ale všichni sportovní hry na stadionu užili. Oceněni byli i jednotlivci. V mužské kategorii do 70 let zvítězil Stanislav Simet, v ženské pak Olga Vokurková. Kategorii nad 70 let ovládli Jan Lopata a Marta Nováková. Všem seniorům moc gratulujeme.

Plzeňští senioři si užili i kulturu. V neděli 2. října se pro ně  konal koncert v Měšťanské besedě. „Uspořádali jsme ho k Mezinárodnímu dni seniorů, který připadl na 1. října. Všem přítomným zazpíval český zpěvák, tenorista, muzikálový a filmový herec Josef Oplt, který přijel i s kapelou,“ uvedla Ivana Ottová.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …