Domů / Plzeňský rozhled / Šikovné „Ručičky kraje“ opět zaplnily nádvoří úřadu v Plzni

Šikovné „Ručičky kraje“ opět zaplnily nádvoří úřadu v Plzni

Prezentace dovedností žáků a studentů technických a přírodovědných oborů škol a učilišť v Plzeňském kraji pod názvem Ručičky kraje se již poosmé uskutečnila na krajském úřadě v Plzni. Celkem 23 stánků s ukázkami výrobků zaplnilo nádvoří úřadu, kam přišla více než tisícovka žáků základních škol z celého kraje, aby si mohli vyzkoušet jednotlivé obory na vlastní kůži. Vidět mohli návštěvníci   také automobil Tatra, který sestavovali studenti z Plzně a  který jezdí v terénu pro SÚS PK.

„Každou příležitost, kdy lze představit, jak máme šikovné žáky a studenty napříč krajskými školami, osobně vítám. Když se děti rozhodují, kam půjdou ze základní školy, je nejlepší si na vlastní kůži vyzkoušet něco vyrobit, seznámit se s roboty, které studenti umí sestrojit, a ochutnat to, co naši žáci uvaří a upečou. Já sám jsem si zkusil u stánku oseleckých kovářů vykovat hřebík. A musím uznat, že mě kluci hravě strčili do kapsy,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.  

„Všichni si uvědomujeme potřeby technického školství a zásadní nedostatek žáků v těchto oborech. Proto mě potěšil velký zájem budoucích žáků a studentů našich škol. Přišlo jich více než tisíc a přijeli ze základních škol z celého kraje, aby si vyzkoušeli řadu činností, ke kterým se běžně nedostanou. Mohli si také promluvit přímo se studenty škol a jejich pedagogy, což mnohým ujasní výběr povolání nebo studijního směru. Za sebe jsem pyšný na to, co naši studenti umějí vyrobit, jak se jim daří v oblasti robotiky a jakým směrem se technické obory posouvají,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …