Domů / Plzeňský rozhled / Silnice bude opět průjezdná bez omezení oběma směry

Silnice bude opět průjezdná bez omezení oběma směry

Ředitelství silnic a dálnic  České republiky informuje, že ode dneška, ve čtvrtek 30. června, dojde k opětovnému zprovoznění komunikace I/27 na průtahu obce Štěpánovice na Klatovsku. 

V rámci akce I/27 Štěpánovice – průtah došlo k obnově asfaltového souvrství vozovky v obci a ke sjednocení šířkového uspořádání silnice mezi obrubníky. Úpravou prošly také autobusové zálivy a chodníky na území obce. Dále proběhla úprava odvodňovacího systému komunikace a svislého a vodorovného dopravního značení. Součástí stavby jsou i středové dělící ostrůvky, které byly vybudovány na příjezdu a výjezdu z obce. Důvodem pro instalaci středových ostrůvků je regulace
vjezdové rychlosti vozidel na území obce a zvýšení bezpečnosti ve Štěpánovicích.

V loňském roce byly v řešeném úseku provedeny pouze práce na pokládce nové kanalizace a vodovodu v chodníku. Úpravy vozovky pak byly naplánovány až na rok letošní. Ve směru na Plzeň tak už řidiči nebudou muset využívat značené objízdné trasy přes Točník a Vícenice a silnice I/27 bude opět průjezdná bez omezení oběma směry.  Pro Ředitelství silnic a dálnic provedla opravu společnost Silnice Klatovy, která uspěla ve výběrovém řízení s cenou stavby ve výši 25, 5 mil. Kč bez DPH.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …