Domů / Plzeňský rozhled / Ski&Bike – centrum mezinárodních cyklistických závodů

Ski&Bike – centrum mezinárodních cyklistických závodů

Špičák figuruje už deset let na mapě nejvýznamnějších mezinárodních závodů především v cyklistickém downhillu. Poslední sezony si pak ještě získal uznání při pořádání endura. Areál se tak stal centrem prestižních sportovních akcí s bohatou účastí bikerů a cyklistů z celého světa.

Za deset let pořádání EP v downhillu se jen na tratích bikeparku představilo okolo 4000 bikerů z více než 40 zemí světa včetně zámořských (např. z Argentiny, Chile, Venezuely, Kolumbie, USA, Austrálie, Nového Zélandu nebo Jižní Afriky).  Zařadil se tak v rámci propagace horských středisek v ČR mezi jednu z nejvýznamnějších adres, stejně tak jako patří i v létě mezi hlavní centra turistického ruchu Plzeňského kraje.

Termíny významných sportovních podniků, které se letos pojedou na Špičáku:

Jubilejně už podesáté v řadě se pojede závod série iXS European Downhill Cupu. Tentokrát v srpnovém termínu 16. – 18. 8. 2019. Určitě se tu mimo české špičky znovu objeví bikerská esa z řady zemí světa – např. Německa, Rakouska, Slovinska, Slovenska a už zmíněných zámořských destinací.

14.-15. září 2019 bude Ski&Bike Špičák opět hostit Giant Enduro Race – pojede se tu jeden ze závodů této české enduroserie. V areálu a jeho okolí se koná celkem 6 rychlostních zkoušek.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …