Domů / Plzeňský rozhled / Sklářská anenská pouť v šumavském Anníně už po šesté

Sklářská anenská pouť v šumavském Anníně už po šesté

Už zítra (v pátek 23. července) začíná ve 20 hodin v kostele na Mouřenci   začíná VI. sklářská anenská pouť v šumavském Anníně, a to setkáním s šumavskou legendou Emilem Kintzlem. Jeho vyprávění doplní písničkami Toník Yetti Jelínek. Šumavský večer proběhne za aktuálně platných opatření. Tedy respirátory a další vyžadované prosím s sebou.

Do programu anenské pouti  se zapojí   dílčími akcemi také kostel sv. Mořice na Mouřenci nad Annínem. V pátek, v sobotu i v neděli Mouřenec pozve zájemce na denní i noční prohlídky.   Opět platí, že na prohlídky chodí vždy maximálně devět osob najednou. V tomto případě není vyžadováno potvrzení o bezinfekčnosti. Místa je možné si rezervovat na tel. 731692703.

„V neděli pak  bude na Mouřenci už tradiční tečka za annínskou poutí. V podstatě začne ale už setkáním u nového křížku u annínského mostu (v 17:45 hodin) a odsud se odebereme do kostela na Mouřenci, kde od 18:30 zazpívá a zahraje pro radost lidové a další písničky Lenka Němečková. Annínská sklářská královna Ludmila uloží opět do kostela korunovační klenoty. Výtěžek z dobrovolného vstupného z tohoto setkání věnujeme farnosti Moravská Nová Ves, která utrpěla škody při červnovém tornádu. Buď přímo pošleme na účet peníze nebo nakoupíme po dohodě se správcem farnosti potřebné věci do farnosti,“ uvedl Lukáš Milota, předseda spolku Přátelé Mouřence. 

Pořádající SDH Dlouhá Ves a další členové přípravného týmu prosí všechny zájemce o účast na VI. sklářské anenské pouti, aby při vstupu respektovali platná protiepidemická opatření, aby slavnost byla nejen hezká, ale především pro všechny bezpečná. Kdo platné podmínky nesplňuje, ať raději svoji účast odloží.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Den železnice v Lužné připomene i 50 let od vzniku VUZ

Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí o víkendu 18. – 19. září Dnem železnice, jehož dějištěm …