Domů / Plzeňský rozhled / Škoda začala s dodávkou trolejbusů do Rumunska

Škoda začala s dodávkou trolejbusů do Rumunska

Škoda Electric začala v těchto dnech s expedicí flotily nových trolejbusů, které vyrobila pro dopravní podnik Transurb v rumunském městě Galati. Škoda Electric dodá do Rumunska celkem čtrnáct vozidel typu Škoda 26Tr za zhruba 150 milionů korun.

 „Jde o další z řady dodávek pro rumunský trh. V poslední době jsme například dodali přes padesát trolejbusů do rumunských měst Temešvár a Baia Mare,“ říká obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.  

Plzeňská firma pro rumunského zákazníka vyrobila dvanáctimetrová vozidla s komfortní výbavou. „Vozy jsou klimatizovány v prostoru pro cestující i řidiče, disponují moderním informačním systémem s kamerami a automatickým počítáním cestujících. Pro dopravce bude provoz nových trolejbusů výhodný z ekologického i ekonomického hlediska. Trolejbusy jsme vybavili superkapacitory, které umožňují rekuperaci brzdné energie ve vozidle, a tím se sníží celková spotřeba vozu. Vozy jsme softwarově přizpůsobili s ohledem na stav tamní napájecí sítě, která se vyznačuje specifickými napěťovými poměry,“ upřesňuje projektový manažer Škody Electric Milan Norek.

Škoda dokončí předávání vozidel zhruba na začátku prosince letošního roku. „Ještě před Vánoci by se mohli škodováckými trolejbusy svézt první cestující,“ dodává Milan Norek.

Kromě dodávky pro rumunské Galati letos plzeňská společnost získala také další významnou exportní zakázku na padesát nových moderních trolejbusů pro hlavní město Lotyšska Rigu. Škoda Electric za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14 tisíce trolejbusů. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a v severní Americe.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …