Domů / Plzeňský rozhled / Šlápněte do pedálů v amatérském závodu horských kol

Šlápněte do pedálů v amatérském závodu horských kol

Spolek ROKYCANŠTÍ PATRIOTI a Vladislav Litera pořádají v neděli 24. dubna 2022 od 9.30 hodin VI. ročník amatérského závodu horských kol ROKYCANSKÝ KRPÁLY 2022.

Rokycanští patrioti jsou od letoška jediným oficiálním pořadatelem  tohoto   amatérského závodu horských kol. Ten je 54 km dlouhý XC/M se stoupáním téměř 1200 metrů a určen pro širokou veřejnost. Zavede účastníky na všechny výrazné vrcholy v okolí Rokycan – Žďár, Hrádecký vrch, Kouklova hora, Konesův vrch, Kotel, Maršál a Čilina.

Těšit se můžete na jízdu v krásné krajině (projedete dva přírodní parky, jednu přírodní rezervaci i část CHKO), náročné výjezdy, adrenalinové sjezdy, atraktivní lesní traily a pro zpestření nebude chybět nějaký ten kořen, kámen a voda. Pokud při jednání s vlastníky pozemků nevzniknou žádné problémy, bude trať letošního ročníku kopírovat loňskou. Případné odchylky budou včas zveřejněny.

Veškeré zázemí závodu je opět připraveno v příjemném areálu FC Rokycany. Zde proběhne slavnostní start a najdete zde velké parkoviště (ještě bude upřesněno), prostor pro mytí kol, nově zrekonstruované WC i sprchy, úschovnu osobních věcí, dětské hřiště a restauraci. Bude zde i cíl závodu a slavnostní vyhlášení nejlepších. Ve sportovním areálu se rovněž nachází velmi kvalitní in-line dráha a krytý plavecký bazén. Přijeďte proto podpořit své závodníky, klidně i s vašimi ratolestmi, a užijte si pěkný den. V Rokycanech se rozhodně nudit nebudete.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …