Domů / Plzeňský rozhled / Slavíme 300 let a otevíráme brány zámku veřejnosti

Slavíme 300 let a otevíráme brány zámku veřejnosti

V letošním roce    opět ožívá zámek ve Štěnovicích na jižním Plzeňku a stává se tak opět místem setkávání, oslav a kulturních akcí, které pro návštěvníky tady připravují. První velkou veřejnou akcí je Kulturní léto na zámku Štěnovice 2023, které   nabídne tři dny plné kultury, zábavy, setkání se známými tvářemi z předních českých divadel i televizních obrazovek.

„Věříme, že se nádvoří i zámek samotný stanou místem, kam se budou návštěvníci rádi vracet a odnášet si nezapomenutelné zážitky.  Zatím zde pořádáme  prohlídky pro děti, kulturní akce a usilovně na zámku rekonstruujeme.  Letos slaví náš zámek   300. leté výročí založení, a proto jsme se rozhodli uspořádat ve dnech 20. – 22. června 2023  oslavy a 1. ročník kulturního  léta, ve kterém bychom rádi každý rok pokračovali,“ sdělil majitel a zároveň manažer zámku Štěnovice  Pavel Šindelář.

Na nádvoří zámku bude na návštěvníky čekat scéna s hledištěm pod širým nebem, kde od 19 hodin začnou jednotlivá představení. Brány zámku se pro příchozí otevřou o 30 minut dříve, tedy v 18.30 hodin.  Pro diváky, kteří  přijedou  vlastním vozem je připraveno parkoviště  vzdálené jenom 100m od zámeckého areálu u společnosti Streicher (značeno cedulemi).

„Pro zájemce bude připraveno k zakoupení také občerstvení, by jejich zážitek z večera byl ještě příjemnější. Představení se odehrají i za deště, proto doporučujeme pláštěnky, ale deštníky v hledišti nejsou povoleny. Podpatky u dam podle vlastního uvážení, protože hlediště je na travnatém pozemku. Je ale objednané krásné počasí,“ s úsměvem ujišťuje pan Šindelář.

zámek Štěnovice

Štěnovický barokní zámek byl postaven kolem r. 1723 Annou Dorotou z Šindingeru. Má hranolovitou risalitovou věž na jižní straně, v níž se nachází kaple s freskami plzeňského malíře Fr. J. Luxe. Dnes je zámek v soukromém vlastnictví a zatím není přístupný. To by se však mohlo v nejbližší době změnit.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …