Domů / Plzeňský rozhled / Slzy ošlehaných mužů a Chvála bláznovství v Besedě

Slzy ošlehaných mužů a Chvála bláznovství v Besedě

Prosincový program Měšťanské besedy v Plzni je nabit zajímavými kulturními tipy, a to jak po hudební, tak divadelní stránce. Povídejte se na podrobný program na stránkách   www.mestanska-beseda.cz

6. 12.  19:30Vosto5: Slzy ošlehaných mužů

Osudový příběh nejúspěšnějšího českého lyžaře Bohumila Hanče a jeho přítele Václava Vrbaty v loutkohereckém pozdravu Divadla Vosto5 podkrkonošským ochotníkům.

Sto let po největší české sportovní tragédii stále s jistotou nevíme, co přesně se tenkrát stalo na krkonošském Zlatém návrší.

„…ještě bojoval, ale smrt tiskla svůj ledový ukazováček neodbytně na jeho srdce…“

Když spolu ošlehaní účastníci zrušeného závodu Češi, Němci a Norové, muži jedné krve, stáli nad tělem Bohumila Hanče, plakali všichni. Jak uvěřit, že ten nejdokonalejší z nich, nejlepší, nejstatečnější a vždy ochotný pomáhat druhým, leží tu náhle mrtev a nic ho už nevrátí životu.

Hrají: Ondřej Bauer, Kristýna Liška Boková/Renata Prokopová, Tomina Jeřábek, Petr Prokop a Ondřej Cihlář

Scénář a režie: Ondřej Cihlář

 Další zajímavé představení si nenechte ujít v plzeňské Měšťanské besedě.

17. 12.            19:00Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství

V hlavních rolích M. Hoffmann a F. Blažek

Kdo říká, že není magor, neříká pravdu – tak by se dala shrnout hra o dvou chovancích psychiatrické kliniky, která čeká životní výzva – začít život mimo stěny léčebny.

Můžete sledovat přátelství Ellinga a Kjella Bjarna a jejich střetávání se s každodenní realitou, která je pro oba přátele komplikovaná a přináší řadu velmi humorných situací. Zároveň však, pod odlehčeným tónem, vyplave na povrch osamocenost hrdinů, jejich strach z lidí i touha po lásce a přátelství.

Předlohou divadelního textu je dramatizace třetího dílu norské kultovní trilogie o chovanci psychiatrické kliniky Ellingovi, která byla inspirována románem Pokrevní bratři, v České republice známá jako Chvála bláznovství.

Hrají: Martin Hofmann, Filip Blažek, Michal Slaný, Šárka Opršálová

Režie: Jakub Nvota

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …