Domů / Plzeňský rozhled / Soutěž o nejlepší fotografie alejí vrcholí už koncem října

Soutěž o nejlepší fotografie alejí vrcholí už koncem října

Anketa Alej roku spolku Arnika hledá nejen nejkrásnější alej České republiky, ale také nejlepší fotografii alejí. Přihlašování soutěžních snímků probíhá na www.alejroku.cz do 27. října 2020.

Iva Hüttnerová, patronka ankety, herečka a malířka

Příroda se právě zbarvuje do překrásných tónů. Počkejte si, až alej zahalí mlha, prosvítí slunce nebo listí stromů načechrá vítr a zachyťte nádhernou atmosféru. Těšíme se na vaše úlovky,” říká Karolina Kostićová z Arniky.

Tři nejlepší snímky zvolí patroni ankety Alej roku. Arnika pak začátkem ledna 2020 odhalí vítěze, který získá digitální zrcadlovku značky Canon.  Od listopadu do konce letošního roku bude navíc veřejnost hlasovat o nejkrásnější Aleji roku 2020. Nejoblíbenější alej České republiky a vítězné aleje v jednotlivých krajích Arnika vyhlásí také začátkem ledna 2020. 

Hraběcí alej u zámku Kozel

Cesty lemované starými stromy, které pamatují hrkavé kočáry, jsou krásné v každém ročním období. Vždycky jsem zvědavá, co bude na konci. Kostelík nebo jen kaplička, statek, kde dodnes žijí potomci těch, kteří je zasadili?

Moje nejmilejší alej je lipová, která lemuje naší ulici a vede k mému domovu. Není tak stará, ale z okna vidím, jak se stromy mění, jak sílí, voní na začátku léta a vybarvují se na podzim. Jak asi bude vypadat, až moji vnuci a pravnuci budou dospělí? Snad ty lípy někdo nepokácí, třeba proto, aby přibylo parkovacích míst…“ říká Iva Hüttnerová.

Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost lidí k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Hledejte s námi nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorněte na ty, kterým hrozí zánik, a představte nám mladé aleje, které jste vysadili, a o které budete pečovat i v příštích letech. Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Ski&Bike Špičák dosáhl rekordní letní návštěvnosti

Letní provoz ukončí v sobotu 31. října. Lanovka pojede ještě na státní svátek 28.10 a oba …