Domů / Plzeňský rozhled / Soutěže Iufaa a další poklady Abúsíru se zúčastnilo na 80 prací

Soutěže Iufaa a další poklady Abúsíru se zúčastnilo na 80 prací

Ojedinělou výtvarnou soutěž pořádala již počtvrté Kooperativa Čechy – Západ ve spolupráci s Českým egyptologickým ústavem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a za spolupráce města Rokycany, kde se samotné vyhodnocení také koná.  Převzít ocenění si přijeli také žáci s pedagogickým doprovodem z daleké Chropyně (okres Kroměříž).

V letošním roce se do soutěže přihlásilo na 80 žáků a studentů základních a středních škol a dvě zástupkyně speciální kategorie domovy sociální péče.  Tématem letošního ročníku bylo Iufaa a další poklady Abúsíru. Profesor Ladislav Bareš řekl, že za svoji kariéru ví pouze o této výtvarné egyptologické soutěži. 

Mám obrovskou radost z velkého zájmu dětí a studentů o dané téma a také za mnoho píle, práce a úsilí věnované přípravě soutěžních prací. Dík patří též všem pedagogům žáků,“ uvedl organizátor soutěže  Radek Cinke. 

Ocenění obdrželi diplomy a věcné ceny od Kooperativy, publikace od Českého egyptologického ústavu a věcné ceny od města Rokycany z rukou jedné z legend egyptologie pana profesora Ladislava Bareše, který se na expedice v Egyptě vydává již od roku 1974. Osobně je objevitelem nevyloupené hrobky kněze Iufaa v Abúsíru a byl za ty roky u všech významných nálezů.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …