Domů / Plzeňský rozhled / Soutěže Iufaa a další poklady Abúsíru se zúčastnilo na 80 prací

Soutěže Iufaa a další poklady Abúsíru se zúčastnilo na 80 prací

Ojedinělou výtvarnou soutěž pořádala již počtvrté Kooperativa Čechy – Západ ve spolupráci s Českým egyptologickým ústavem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a za spolupráce města Rokycany, kde se samotné vyhodnocení také koná.  Převzít ocenění si přijeli také žáci s pedagogickým doprovodem z daleké Chropyně (okres Kroměříž).

V letošním roce se do soutěže přihlásilo na 80 žáků a studentů základních a středních škol a dvě zástupkyně speciální kategorie domovy sociální péče.  Tématem letošního ročníku bylo Iufaa a další poklady Abúsíru. Profesor Ladislav Bareš řekl, že za svoji kariéru ví pouze o této výtvarné egyptologické soutěži. 

Mám obrovskou radost z velkého zájmu dětí a studentů o dané téma a také za mnoho píle, práce a úsilí věnované přípravě soutěžních prací. Dík patří též všem pedagogům žáků,“ uvedl organizátor soutěže  Radek Cinke. 

Ocenění obdrželi diplomy a věcné ceny od Kooperativy, publikace od Českého egyptologického ústavu a věcné ceny od města Rokycany z rukou jedné z legend egyptologie pana profesora Ladislava Bareše, který se na expedice v Egyptě vydává již od roku 1974. Osobně je objevitelem nevyloupené hrobky kněze Iufaa v Abúsíru a byl za ty roky u všech významných nálezů.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Podíl osob pod hranicí ohrožení příjmovou chudobou vloni mírně klesl

Čisté peněžní příjmy českých domácností vzrostly v roce 2022 meziročně o 7,7 %, reálně však …