Domů / Plzeňský rozhled / Společné cesty 10 z území Klatovska a Pošumaví

Společné cesty 10 z území Klatovska a Pošumaví

Galerie Klatovy / Klenová  a město Klatovy  zvou  na výstavu umělců Společné cesty 10, která bude k vidění v kostele sv. Vavřince v Klatovech od 24. 6. do 24. 7. 2022. Její vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 23. června  v 18 hodin.

Jubilejní desáté pokračování přehlídky prací výtvarných umělců, kteří pocházejí z území Klatovska a Pošumaví, nebo zde aktuálně tvoří. Společná výstava pod klenbou klatovského kostela sv. Vavřince představí díla autorů napříč generacemi, přístupy a žánry. Po dvouleté pauze zapříčiněné pandemickou situací, se opět uskuteční také za účasti německých výtvarníků, kteří již tradičně přinášejí zajímavý pohled na tvorbu vznikající v přeshraničních regionech. Tak jako v loňském roce se i letos díla představí formou originální instalace, kterou přímo pro výstavu navrhl a připravil umělec a scénograf Matěj Kos, který dlouhodobě spolupracuje například na inovativních operních inscenacích progresivního uměleckého kolektivu RUN OPERUN.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …