Domů / Plzeňský rozhled / Sportovci dělají městu skvělé futsalové a sportovní jméno

Sportovci dělají městu skvělé futsalové a sportovní jméno

Individuální neinvestiční dotací z rozpočtu magistrátního odboru sportu podpoří město Plzeň tři sportovní subjekty částkou   v celkové výši 2 180 000 korun.  Dotaci obdrží Sportovní klub Radbuza Plzeň, Tělocvičná jednota Sokol Plzeň 1 a Sportovní klub INTEROBAL PLZEŇ. 

sportovní areál Prokopávka

Klub Radbuza Plzeň zažádal o dotaci na kofinancování provozu plaveckého areálu v Kozinově ulici. „Finance ve výši 2 100 tisíc korun použijí na úhradu provozních nákladů jako jsou energie, spotřeba materiálu a na zaplacení služeb spojených se zajištěním provozu areálu. Naším cílem je finančně podpořit plavce tak, aby mohli zajistit provoz bazénu pro členy, veřejnost i školy,“ vysvětlil Tomáš Morávek, radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy.

radní Tomáš Morávek

Dotaci 50 tisíc korun rovněž dostane Tělocvičná jednota Sokol Plzeň 1, která ji využije na uhrazení nákladů spojených s účastí na zahraničních soutěžích nebo Sportovní klub INTEROBAL PLZEŇ  ve výši 30 tisíc korun.

„Podpoříme také futsalisty z Interobalu, kteří z dotace ve výši 30 tisíc korun zaplatí náklady na účast týmů dorostenců a juniorů v celorepublikové soutěži FINAL4,“ poznamenal Tomáš Morávek s tím, že podpoření sportovci reprezentují Plzeň a Plzeňský kraj v této soutěži dlouhodobě a vždy dosahují velmi dobrých výsledků. „To dělá městu i kraji skvělé futsalové a sportovní jméno,“ dodal radní.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …