Domů / Plzeňský rozhled / St. Petersburg Festival Ballet uvidí milovníci krásy v Českých Budějovicích  

St. Petersburg Festival Ballet uvidí milovníci krásy v Českých Budějovicích  

St. Petersburg Festival Ballet – skvělé a velkolepé umělecké těleso, disponující vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou důkladnou elegancí klasiky, svěžím dechem 21. století, ideální technikou provedení a bujarou, nespoutanou šíří ruského ducha ve spojení s opravdovou bohatou nádherou kostýmů a dekorací.  Členové petrohradského souboru St. Petersburg Festival Ballet   předvedou skvosty světové klasiky.

Nemá smysl znovu opakovat obsah příběhů těchto nesmrtelných uměleckých děl, stačí říci, že diváci, kteří přijdou na tato představení, se na krátkou dobu ponoří do světa romantiky a krásy, ale také získají spoustu dojmů poté, co proniknou do férií lásky a smrti, věrnosti a zrady, smíchu a slz, strachu i odvahy, do všeho toho, co souvisí se světovou kulturou, se světovým dědictvím a s mistrovskými uměleckými díly z celého světa. Vynikající herecký soubor, ztělesňující vše to, čemu se říká “ruská škola klasického baletu“ – tedy přísně klasickou eleganci, svěží dech jednadvacátého století, dokonalou techniku provedení a neomezenou šíři ruské duše v kombinaci s vpravdě královskou nádherou kostýmů a dekorací.

„Sankt-Peterburgský festivalový balet“ (St. Petersburg Festival Ballet) byl založen v roce 2011. Skupina sjednotila mladé a talentované umělce z nejlepších divadel v Sankt-Petersburgu.  V současné době jsou umělci ze St. Petersburg Festival Ballet  často kandidáty i držiteli divadelní ceny „Zlatá maska“, vítězi ruských a mezinárodních soutěží i držiteli prestižních ocenění a vyznamenání.  Soubor s velkým úspěchem hostoval v USA, v Itálii, v Německu, ve Francii, v Holandsku, v Belgii, ve Finsku, v Portugalsku, v Číně, v Brazílii, v Mexiku a v dalších zemích.

Další podrobnosti zde: 

https://www.artpartner.cz/st-petersburg-festival-ballet?fbclid=IwAR0D-dqi2rerGpdxCKsqTQglzm8VRzQULT8rfHdHauBVBQqPatLCMFDgtpY

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Počet dopravních nehod v kraji roste, stejně tak škody na majetku

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 zaznamenáno celkem 4 611  dopravních nehod a proti roku 2022 vzrostl jejich počet …