Domů / Plzeňský rozhled / Stále ještě do školy? Se ZOO na prázdniny už tuto sobotu!

Stále ještě do školy? Se ZOO na prázdniny už tuto sobotu!

Skutečný konec školního roku sice připadá až na posledním červnový den, ale v  Zoologické a botanické zahradě města Plzně se děti rozloučí se školou již tuto sobotu 25. června. Od 10 do 17 hod. tu bude pro ně, ale i jejich rodiče, připraven v centrální části zahrady u Tropického pavilonu netradiční soutěžní program.

Foto Olga Kezniklová

Pod názvem Adie školo – přežiješ prázdniny? si vyzkoušejí, jak jsou připraveny na prázdninový pobyt v přírodě, na táborech, daleko od rodičů… Odměnami za splněné úkoly, některé velmi netradiční, budou i letos sladké studené dobroty od jednoho z předních výrobců zmrzlin. Oblíbená naučná stezka nabídne v duchu zvolené tématiky malou ochutnávku z prázdninového kotlíku.

Návštěva letní Zoologické a botanické zahrady města Plzně může být pro rodiny s dětmi současně startem do Prázdninové štafety – velkého dvouměsíčního putování po turistických zajímavostech plzeňského regionu. Zoologická a botanická zahrada je s ní spojena jako jeden z hlavních organizátorů od jejího prvního ročníku v roce 2003. Stačí navštívit 15 z 50 uvedených štafetových zastavení, vyfotografovat se na nich a snímky zaslat elektronicky pořadatelům. A těšit se na atraktivní ceny, které budou letos opět předány na podzimním veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP. Vše potřebné se o štafetě, odstartované symbolicky první letní den, dozvíte na jejích webových stránkách.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …