Domů / Plzeňský rozhled / Stavba roku Plzeňského kraje zakončí své putování v Dýšině.

Stavba roku Plzeňského kraje zakončí své putování v Dýšině.

Výstava nejlepších staveb Plzeňského kraje, která od srpna putuje po regionu, se otevřela na své závěrečné zastávce v Dýšině. Až  do 13. ledna nabízí místní Galerie Modrý salonek poslední příležitost vidět vítězné stavby, ale i nominace a všechna přihlášená díla. Obec Dýšina získala nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2017 za úpravy Paškova parku.

Putovní výstava, která se koná v rámci 15. ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje, představuje fotografie oceněných stavebních děl, nominace na vítězný titul, ale i všech 28 staveb přihlášených do soutěže včetně toho, jak je hodnotila odborná porota.  Expozice je umístěná v Galerii Modrý salonek, Na Vyhlídce 266 v Dýšině.  Obec Dýšina přihlásila do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2017 nové úpravy Paškova parku.

Paškův park Dýšina

„Revitalizace Paškova parku v Nové Huti byla provedena na základě výtvarného návrhu pana Václava Fialy a podnětů Okrašlovacího spolku pro Novou Huť a Dýšinu, který stál i u původní realizace na začátku dvacátého století. Svým pojetím tato úprava převyšuje běžné úpravy veřejných prostranství v podobných obcích, a proto se Zastupitelstvo obce Dýšina rozhodlo přihlásit dílo do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2017,“ vysvětlil starosta obce Dýšina Ing. Jaroslav Egrmajer.

„Okrašlovací spolek doplnil putovní výstavu v Modrém salónku o další fotografie týkající se života v Paškově parku. Budeme rádi, když upravený Paškův park bude co nejvíce využíván k setkávání obyvateli naší obce i dalšími návštěvníky.“

Jednalo se o nevšední dílo a velice zajímavou spolupráci s panem sochařem Václavem Fialou. Stavba dozajista velmi oživila vzhled parku v centrální části obce.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …