Domů / Plzeňský rozhled / Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, kterou je Naučná stezka Perličky víly Terezky. Vycházková trasa o délce cca 2,5 km vede nenáročným terénem po blízkém okolí města po nově opravené historické cestě od starého hřbitova okruhem k továrně.

Spálené Poříčí – naučná stezka

Je na ní umístěno zatím pět informačních tabulí o různých přírodních i historických místních zajímavostech („perličkách“) a pro hravé návštěvníky je zde zařazeno i pexeso, které je možné si při odpočinku zahrát.  Průvodkyní po této nově navržené stezce, vedoucí mezi poli a loukami, je luční víla Terezka, neboť na starém hřbitově, v jehož blízkosti trasa začíná, je pochována Terezie Liehmannová – Čapková, láska Antonína Dvořáka.

Slovo „perličky“ v názvu je vlastně vícevýznamové – perličky ve smyslu zajímavosti, o kterých se poutník dozví na tabulích, a perličky jako ozdoba víly.

Barva této stezky je zvolena medově žlutá (barva obilí) kvůli své trase mezi poli a loukami. Návštěvníci při putování získají také informace o zemědělské tradici venkova, o tom, jak se dříve hospodařilo a o přírodě, kterou všude okolo sebe uvidí. Tato stezka je kromě rodin s dětmi velmi vhodná i pro seniory, školní děti a např. maminky s kočárky (těsná blízkost města, nenáročný terén – rovina, zpevněné cesty, nepříliš dlouhá trasa) a její vytvoření tak vhodně doplnilo již stávající pestrou turistickou nabídku cílů ve Spáleném Poříčí.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …