Domů / Plzeňský rozhled / Stock distribuuje značky Diageo

Stock distribuuje značky Diageo

Jednička na českém trhu lihovin, společnost Stock Plzeň, významně posiluje své distribuční portfolio. Na základě dohody uzavřené na podzim loňského roku se Stock Plzeň počínaje 20. lednem 2014 stává v Česku distributorem klíčových značek koncernu Diageo, který je vůbec největší světovou firmou v segmentu lihovin. Stock Plzeň tak bude na českém trhu pečovat o významné mezinárodní značky Diageo – skotskou whisky Johnnie Walker, irskou whiskey Bushmills, Captain Morgan, smetanový likér Baileys a celou řadu dalších.
„Značky jako Johnnie Walker, Bushmills, Captain Morgan, Baileys jsou velmi prestižní globální značky. Věřím, že naše týmy v gastronomii i maloobchodě dokážou pozici těchto značek v ČR dále posílit,“ uvedl generální ředitel Stocku Plzeň Petr Pavlík.
Stock Plzeň přebírá zodpovědnost za vybrané strategické značky náležející k Diageo. Jde především o Johnnie Walker (nejprodávanější skotskou whisky na světě), Captain Morgan (jedna z nejprodávanějších značek v kategorii rum), Baileys (číslo na světě 1 mezi likéry) nebo Bushmills (nejstarší irská whiskey). Celkem ovšem čítá nové distribuční portfolio Stocku 18 značek, mezi nimiž jsou také například Gordons (nejprodávanější gin na světě). Smirnoff (světová jednička ve vodkách), skotské whisky J&B Rare, Black&White, Dimple, VAT 69, luxusní single malt whisky Cardhu nebo Clynelish, kanadská whisky Crown Royal, nebo americká Seagrams 7Crown.
Převzetí portfolia Diageo bude pro Stock Plzeň významné i z hlediska celkového odbytu. Zařazení značek portfolia Diageo do distribuce by podle odhadu mělo posílit odbyt Stocku v objemu o přibližně 7 procent.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

V obci Hradiště na Rokycansku dosáhla účast 97,30 %

V celkem třiceti třech obcích na území všech krajů s výjimkou Prahy rozhodli voliči o novém složení …