Domů / Plzeňský rozhled / Stovky sazenic vysadili rokycanští zdravotníci v polesí Čilina

Stovky sazenic vysadili rokycanští zdravotníci v polesí Čilina

Na začátku listopadu uspořádali zdravotníci z Rokycanské nemocnice teambuilding, díky kterému dbali na životní prostředí v okolí Rokycan. Rozhodli se pomoci Lesům města Rokycan s podzimním sázením stromků.

Sestry i lékaři napříč všemi odděleními Rokycanské nemocnice se chtěli potkat také jinde než na pracovišti u nás v nemocnici. Proto jsme se rozhodli pro aktivní odpočinek v přírodě a zároveň pomoct Lesům města Rokycany s podzimní výsadbou. Po vysazení stovek sazenic jsme si poté společně opekli buřty na okraji lesa. Bylo to naše první sázení, které mělo značný ohlas, a tak věřím, že na jaře se opět do lesů v okolí Rokycan vrátíme a pomůžeme s další výsadbou,“ uvedla za Rokycanskou nemocnici organizátorka sázení a hlavní sestra nemocnice Martina Černá.

Mile nás překvapilo, že po tolika přesčasech při tak náročné práci nám přijdou zdravotníci pomoct ještě s výsadbou. Pod vedením vedoucího polesí Jaroslava Kadlece vysázeli stovky sazenic dubů, javorů a douglasek,“ doplnil jednatel Lesů města Rokycany Stanislav Suda.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …