Domů / Plzeňský rozhled / Stovky sazenic vysadili rokycanští zdravotníci v polesí Čilina

Stovky sazenic vysadili rokycanští zdravotníci v polesí Čilina

Na začátku listopadu uspořádali zdravotníci z Rokycanské nemocnice teambuilding, díky kterému dbali na životní prostředí v okolí Rokycan. Rozhodli se pomoci Lesům města Rokycan s podzimním sázením stromků.

Sestry i lékaři napříč všemi odděleními Rokycanské nemocnice se chtěli potkat také jinde než na pracovišti u nás v nemocnici. Proto jsme se rozhodli pro aktivní odpočinek v přírodě a zároveň pomoct Lesům města Rokycany s podzimní výsadbou. Po vysazení stovek sazenic jsme si poté společně opekli buřty na okraji lesa. Bylo to naše první sázení, které mělo značný ohlas, a tak věřím, že na jaře se opět do lesů v okolí Rokycan vrátíme a pomůžeme s další výsadbou,“ uvedla za Rokycanskou nemocnici organizátorka sázení a hlavní sestra nemocnice Martina Černá.

Mile nás překvapilo, že po tolika přesčasech při tak náročné práci nám přijdou zdravotníci pomoct ještě s výsadbou. Pod vedením vedoucího polesí Jaroslava Kadlece vysázeli stovky sazenic dubů, javorů a douglasek,“ doplnil jednatel Lesů města Rokycany Stanislav Suda.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …