Domů / Plzeňský rozhled / Strojaři zvou k návštěvě

Strojaři zvou k návštěvě

Tradiční lednový Den otevřených dveří Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni se letos uskuteční ve čtvrtek 16. ledna od 9:15 v univerzitním areálu na Borech v posluchárně EP 130. Fakulta tak navazuje na první termín Dne otevřených dveří, který uspořádala již před Vánoci. O budoucí studium se tehdy zajímalo okolo čtyřiceti středoškoláků.
Zájemce o studium i tentokrát přivítá děkan Fakulty strojní ZČU Jiří Staněk společně s dalšími akademickými pracovníky, zástupci z praxe a studenty. Po úvodní části se uskuteční prohlídka jednotlivých pracovišť a laboratoří včetně prostor katedry tělesné výchovy a sportu. K vidění budou například konstrukční a technologické laboratoře, laboratoř proudění nebo laboratoř virtuální reality.
Program zpestří ukázka elektrického chopperu Blue Elyctra, který vznikl na katedře konstruování strojů, nebo návštěva virtuální fabriky v jejím interaktivním prostředí.
Organizátoři Dne otevřených dveří nezapomněli ani na zábavné aktivity: zájemci o studium se například dozvědí, co se dá vyrobit pomocí 3D tiskárny a jak se změní vlastnosti materiálů při jejich hlubokém zmražení.
Fakulta strojní nabízí tradiční i nevšední studijní obory v bakalářském i magisterském studijním programu. Absolventi se rozhodně o uplatnění na pracovním trhu bát nemusí – jsou velice žádaní nejen ve strojírenství, ale i v řadě dalších odvětví, především pro své schopnosti logického a technického myšlení, kreativitu a střízlivý úsudek.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, …