Domů / Plzeňský rozhled / Šumavský hrad Kašperk vítá první návštěvníky už dnes

Šumavský hrad Kašperk vítá první návštěvníky už dnes

Letos otevírá návštěvníkům svou bránu šumavský hrad Kašperk už dnes, v sobotu 1. dubna. Gotický hrad založený Karlem IV. připravil na jaro pro své návštěvníky řadu událostí a kulturních akcí, díky nimž stojí za to si na Kašperk udělat výlet.

Otevírací doba

hrad Kašperk

Po zimní pauze je poprvé přístupný v sobotu 1. dubna, dále v dubnu je hrad návštěvníkům otevřen vždy o víkendech, a to pravidelně od 10.00 do 16.00 hodin. Během svátků jara je otevřen Kašperk po celé Velikonoce, a to od čtvrtka 6. dubna do pondělí 10. dubna.

O sváteční neděli a v pondělí (9. a 10. dubna) zpříjemní návštěvu nádvoří oblíbená hudební skupina Benedictus kapelníka Milana Karpíška. Hudební program zaměřený na středověkou hudbu představí nejen charakteristické dobové nástroje, ale především zahraje písně v češtině i latině, tak jak se v lidovém i dvorském prostředí ve středověku hrávalo
a zpívalo. Zazní především světská hudba, včetně písní milostných a pijáckých.

Prohlídky hradu

Velikonoční prohlídky jsou komentované, nalákat můžeme na naše zkušené průvodce, kteří návštěvníky provedou hodinovým prohlídkovým okruhem Život na hradě. Trasa vede přes budovu purkrabství a prostory bývalého hradního paláce na východní věž.

Mimo Velikonoce je areál hradního jádra zpřístupněn formou samostatných prohlídek, při nichž můžete putovat interiéry hradu bez časového omezení (až na otevírací dobu památky). Projděte se samostatně purkrabstvím do prostor bývalého paláce, vystoupejte na vrchol západní věže, zavítejte do expozice. Na řadě zastavení se seznámíte se zajímavostmi historie hradu.

Kdo nemíří na prohlídku, může si v areálu volně přístupného nádvoří prostě jen tak posedět s výhledem na centrální Šumavu, k tomu si dát si něco dobrého z našeho hradního občerstvení, v němž najdete produkty místních dodavatelů.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …