Domů / Plzeňský rozhled / Šumavský Špičák otevírá před Vánocemi další sjezdovky

Šumavský Špičák otevírá před Vánocemi další sjezdovky

Lyžařský areál Ski&Bike Špičák otevřel v tomto týdnu pro veřejnost další sjezdovky. Od středy   se mimo hořejší část Slalomové (č.3) s přejezdem na dvojku U Zalomeného lyžuje už i na rodinné Spodní Šanci, kde je k dispozici také další vlek (kotva).

Špičák-sjezdovky

Otevřeno je též dětské hřiště s pohyblivým kobercem v prostoru u lanovky (plus krátká 150 metrová sjezdovka s vlekem od nového parkoviště na Spodní Šanci). Na těchto upravených tratích leží vrstva 30 – 50 cm technického sněhu v kombinaci s napadaným přírodním.

snow-park na Špičáku

„ Od dnešního rána sněží, čerstvě nám připadlo více než 5 cm sněhu. Už na tento víkend bychom chtěli upravit ještě hořejší úsek Turistické sjezdovky (č.1), další trati pak podle počasí. Každou středu, pátek a sobotu už taky startuje večerní lyžování od 18,30 do 21,00 hodin na osvětlené Spodní Šanci,“ říká ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Středisko je na Štědrý den v pondělí 24.12. v provozu jen od 8,30 do 12,30 hodin. Od 25.12 (po oba svátky vánoční) opět od 8,30 do 16,00 hodin, stejně jako každý jiný den.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …