Domů / Plzeňský rozhled / Šumavský Špičák otevře pro lyžaře další sjezdovky

Šumavský Špičák otevře pro lyžaře další sjezdovky

Svoji nejdelší sjezdovku prakticky v celé její délce (= cca 1800 metrů dlouhou Turistickou č.1), otevře už o tomto víkendu lyžařský areál Ski&Bike Špičák. Postupně k dosud otevřeným sjezdovkám přibydou i další tratě, včetně dětského areálu pod hotelem Sirotek (pravděpodobně na začátku příštího týdne).    

„Za posledních pár dnů nám připadlo 10-15 cm sněhu, mrazy nám dovolují zasněžovat i ve spodních partiích střediska a předpověď hlásí dalších 40 centimetrů přírodního prašanu. To nám umožní připravit a postupně otvírat další úseky. Mimo jedničku Turistickou a areál pod Sirotkem ještě brzy dokončíme celou trojku Slalomovou,“ uvádí k aktuálním podmínkám ředitel areálu Vladimír Kasík.

snow-park na Špičáku

S návštěvností předchozích dnů v období mezi Vánoci a Novým rokem panuje vzhledem k podmínkám, které moc nepřály, spokojenost. „V průměru u nás lyžovalo 1200 – 1300 lidí denně, “ dodal Kasík.

V předchozích dnech se tady zatím lyžovalo na liniové sjezdovce v kombinaci horního úseku trojky Slalomové a dolní části dvojky U zalomeného, rodinné sjezdovce Spodní Šanci, na dětském hřiště s pojízdným kobercem a na sjezdovce od parkoviště do areálu. Další aktuální info na www.spicak.cz

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Lyžovat se na šumavském Špičáku bude až do konce března

Na šumavském Špičáku připadlo v tomto týdnu několik centimetrů prašanu a i dnes trvale sněží v teplotách …