Domů / Plzeňský rozhled / Šumavský Špičák otevře pro lyžaře další sjezdovky

Šumavský Špičák otevře pro lyžaře další sjezdovky

Svoji nejdelší sjezdovku prakticky v celé její délce (= cca 1800 metrů dlouhou Turistickou č.1), otevře už o tomto víkendu lyžařský areál Ski&Bike Špičák. Postupně k dosud otevřeným sjezdovkám přibydou i další tratě, včetně dětského areálu pod hotelem Sirotek (pravděpodobně na začátku příštího týdne).    

„Za posledních pár dnů nám připadlo 10-15 cm sněhu, mrazy nám dovolují zasněžovat i ve spodních partiích střediska a předpověď hlásí dalších 40 centimetrů přírodního prašanu. To nám umožní připravit a postupně otvírat další úseky. Mimo jedničku Turistickou a areál pod Sirotkem ještě brzy dokončíme celou trojku Slalomovou,“ uvádí k aktuálním podmínkám ředitel areálu Vladimír Kasík.

snow-park na Špičáku

S návštěvností předchozích dnů v období mezi Vánoci a Novým rokem panuje vzhledem k podmínkám, které moc nepřály, spokojenost. „V průměru u nás lyžovalo 1200 – 1300 lidí denně, “ dodal Kasík.

V předchozích dnech se tady zatím lyžovalo na liniové sjezdovce v kombinaci horního úseku trojky Slalomové a dolní části dvojky U zalomeného, rodinné sjezdovce Spodní Šanci, na dětském hřiště s pojízdným kobercem a na sjezdovce od parkoviště do areálu. Další aktuální info na www.spicak.cz

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Jedině do Plzně přiveze LUCIE show z O2 areny!

Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se …