Domů / Plzeňský rozhled / Šumavský Špičák vrací sjezdovky do zimní kondice

Šumavský Špičák vrací sjezdovky do zimní kondice

Na šumavském Špičáku finišují se zasněžováním již dříve otevřených sjezdovek, na nichž zanechal stopu víkendový a pondělní déšť, který skrápěl areál intenzivně čtyři dny od pátku do pondělí.

Špičák-sjezdovky

„Naštěstí se od úterka ochladilo, připadlo do 10 centimetrů přírodního sněhu a mohli jsme spustit zasněžování, takže jsme unikli úplné zkáze,“ reagoval na neočekávanou intenzitu deště a nezvykle vysokých teplot, které se tady přehnaly od 31. ledna do 3. února,  ředitel areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Aktuálně se lyžuje na hlavní více než 1,5 km dlouhé sjezdovce v kombinaci hořejšího úseku trojky Slalomové s přejezdem na dvojku U zalomeného. Dále je k dispozici lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem využívaným lyžařskou školou a sjezdovka od parkoviště. „Určitě na víkend připravíme i rodinnou Spodní Šanci a uvidíme, co nám ještě mráz dovolí zasněžit. Snad příští týden budeme moci otevřít další úseky,“ dodal V. Kasík.

Na sjezdovkách, kde se lyžuje, leží v průměru vrstva 30 centimetrů v kombinaci přírodního a technického.  Další aktuální info na www.spicak.cz

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …