Suvenýromaty představují inovativní prvek turistické infrastruktury, přispívají nejen k lepším službám pro turisty, ale zároveň podporují propagaci místních zajímavostí a regionálních produktů. Platba je možná pouze bezhotovostně a automaty jsou chlazené, takže nemůže dojít ke zničení obsahu vlivem počasí. Dokonce vzniklo nové slovo: „suvenýromat“, které neznal doposud ani Google.
Nové automaty jsou umístěny na strategických místech s vysokou návštěvností – u autobusové točny ve Spáleném Poříčí a u železniční stanice Nepomuk–Dvorec. Právě zde mohou návštěvníci regionu pohodlně získat suvenýr nebo drobný dárek kdykoliv, a to bez ohledu na otevírací dobu informačních center.
„V nabídce Suvenýromatů nechybějí turistické známky, magnetky, svíčky, publikace, čokolády, oplatky, hrnečky ani další originální suvenýry připomínající krásy Nepomucka a Spálenopoříčska. Sortiment bude průběžně doplňován a obměňován podle zájmu návštěvníků i místních obyvatel. Věříme, že se nové Suvenýromaty stanou oblíbenou zastávkou všech, kteří přijedou poznávat Nepomucko. Odvezou si tak domů nejen pěknou vzpomínku, ale také inspiraci k další návštěvě našeho regionu. Zároveň věřím, že budeme v tomto ohledu inspirací i pro další města a obce,“ sdělil Pavel Motejzík, předseda Mikroregionu Nepomucko.
Díky podpoře Plzeňského kraje ve výši 500 000 Kč a za přispění dotčených členských obcí byly pořízeny dva moderní prodejní automaty – Suvenýromaty, které rozšíří nabídku turistických služeb v našem regionu. Celkové náklady projektu činily 684 860 Kč.
Plzeňský rozhled