Domů / Plzeňský rozhled / Svačiny bez „E“ pro malé i velké školáky

Svačiny bez „E“ pro malé i velké školáky

Každý rodič jistě potvrdí, jak náročné je každý den hledat inspiraci na snídani nebo školní svačinu pro své děti. Aby jídlo splňovalo požadavky správné výživy a ještě chutnalo mlsným ratolestem je někdy dost těžký úkol. I na tyto případy myslí Drůbežářský závod Klatovy, který má ve své nabídce kvalitní kuřecí uzeniny s vysokým podílem masa a nízkým obsahem tuku i soli. Jejich jakost potvrzují i získaná ocenění národní značky kvality KLASA.
„Snažíme se na trh přinášet takové uzeniny, které mohou bez obav konzumovat
i mladší spotřebitelé. Proto klademe důraz na vysoký podíl masa a absenci konzervantů, dusitanů a barviv,“ říká Ing. David Bednář, generální ředitel společnosti Drůbežářský závod Klatovy. „Ideální šunkou pro snídani nebo svačinu je náš prémiový výrobek „Kuřecí šunkový EXTRA bez E“, který obsahuje 93 % masa z kuřecích prsou a je zcela bez přídatných látek,“ dodává Ing. David Bednář.

Již brzy začne nový školní rok a tedy čas svačin a ranního shonu. Při přípravě snídaní a chystání svačin je velmi důležité myslet na to, že strava má být pestrá, vyvážená a nejlépe z čerstvých surovin. Proto jsou tak oblíbené různé variace baget, sendvičů i obložených chlebů. Jednou z ideálních přísad může být právě kvalitní kuřecí uzenina. Drůbežářský závod Klatovy ve svém portfoliu nabízí vybrané prémiové produkty, které byly oceněny národní značkou kvality KLASA.  

„Kuřecí šunkový salám EXTRA bez E“ je zauzený výrobek bez lepku, jehož devízou je vysoký 93% podíl masa z kuřecích prsou. Díky velmi nízkému obsahu tuku je vhodný při redukčních dietách. Chemické přísady, barviva a konzervanty jsou nahrazeny nealergenními přírodními látkami.
„Kuřecí dětský junior bez E“ a „Kuřecí dětské párky bez E“ jsou jemné uzeniny s veselou etiketou, které jsou vyrobeny speciálně pro děti a rovněž neobsahují barviva ani konzervanty. Chemické látky, které běžně zvýrazňují chuť, zvyšují vaznost vody a pevnost výrobku jsou nahrazeny přírodní amarantovou moukou, výtažkem třešně Acerola a kvasničnými extrakty. Amarant neboli laskavec je obilovina, která má nejvyšší obsah vlákniny a proteinů ze všech obilovin. „Kuřecí dětské párky bez „E“ obsahují 68 % kvalitní kuřecí svaloviny s nízkým podílem tuku a vysokou nutriční hodnotu.
Zejména ti nejmladší jistě ocení, když rodiče zapojí trochu fantazie a připraví jim svačinku kreativní formou. Různé tvary, oblíbená zvířátka, pohádkové postavičky či nápadité ozdoby udělají z běžné svačiny nezapomenutelný zážitek.      

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …