Domů / Plzeňský rozhled / Svatojánská pouť v rodišti sv. Jana Nepomuckého

Svatojánská pouť v rodišti sv. Jana Nepomuckého

V Nepomuku na jižním Plzeňsku  se bude  o víkendu 13. – 14. května opět  konat slavná pouť k příležitosti svátku sv. Jana Nepomuckého. Bohatý kulturní program a staročeský jarmark doplní klasické pouťové atrakce a stánky. Nepomucká pouť má dlouhou tradici a věhlas. Jedná se bezesporu o nejpopulárnější a nejnavštěvovanější událost ve městě v rámci celého roku, kterou lze zaslouženě charakterizovat jako živý multižánrový městský festival pro celou rodinu.  

„Svatý Jan Nepomucký je bezesporu celosvětově nejslavnějším Čechem, což budeme prezentovat i prostřednictvím nové knihy brazilského historika Luíse Pontese o Svatojánských místech v Jižní Americe, Mexiku, Portugalsku a Španělsku. Publikace bude představena už v pátek před poutí a celý víkend k zakoupení v Infocentru Nepomuk,“ uvádí místostarosta Pavel Motejzík.

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Nepomuku

Tradiční jarmark zaplní prostory Přesanického náměstí a Plzeňskou ulici. K tomu budou patřit historické atrakce a doprovodný program. Pouťovým stánkům a atrakcím bude vyhrazen prostor náměstí Augustina Němejce. Z pouťového ruchu můžete na chvíli uniknout na některou z výstav. V Městském muzeu a galerii bude probíhat výstava obrazů a kreseb nazvaná On the Road Zdeňky Hranáčové a Jany Frolíkové. Další možností je prohlídka muzea, kde je nová expozice Báječná autíčka s herním prostorem pro děti.

Také pouť v Unibricku už lze považovat za tradici. V sobotu ve 14.00 se otevřou brány stavebnin. Odpoledne zpříjemní kapela Orion a otevře se fun zóna (14.00 – 19.00 hodin). Večer je na programu koncert skupiny Brutus (20.00 – 23.00 hodin).Na Malé letní scéně v sobotu večer vystoupí Cimbálová muzika Milana Broučka a Michaela Katráková.

Program najdete na adrese http://pout.nepomuk.cz/

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …