Domů / Plzeňský rozhled / Světlušky odstartovaly v Plzni Noční běhy

Světlušky odstartovaly v Plzni Noční běhy

Po dvouleté pauze odstartovala Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, další ročník Nočních běhů s příchodem jara. Jako první odstartovalo z plzeňského areálu DEPO2015 celkem 305 běžců, kteří na pomoc nevidomým a slabozrakým vyběhali 127 180 korun. Nyní se Světlušky chystají na běh do Ostravy (7. 4.), Prahy (21. 4.), Brna (28. 4.), Olomouce (5. 5.) a celou štafetu dotáhne do cílové rovinky Jihlava (11. 5.).  

Foto – Viktor Poláček

Díky možnosti výběru z delšího a kratšího okruhu si běh mohli vychutnat jak zapálení sportovci, tak i ostatní nadšenci všech věkových i výkonnostních kategorií, kteří chtěli podpořit dobrou věc. Plzenští běžci si kromě samotného sportovního zážitku užili dále také vystoupení DJ Garlica a doprovodné výkony sportovního týmu JUMP IT. Vystoupení „skákacích“ týmů doprovázejí letos Světlušku ve všech městech, a podporují tak heslo letošních běhů „Skoč na Noční běh pro Světlušku“.

Výtěžek ze všech běhů poputuje do sbírky Světluška a pomůže těžce zrakově postiženým dětem i dospělým po celém Česku prožít plnohodnotný čas.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V obci Hradiště na Rokycansku dosáhla účast 97,30 %

V celkem třiceti třech obcích na území všech krajů s výjimkou Prahy rozhodli voliči o novém složení …