Domů / Plzeňský rozhled / Světová legenda funku, saxofonista Maceo Parker, přiveze do Plzně svoji šlapající show

Světová legenda funku, saxofonista Maceo Parker, přiveze do Plzně svoji šlapající show

Do Měšťanské besedy v Plzni se 6. dubna 2018 vrátí ikona funkového saxofonu Maceo Parker. Legendární americký saxofonista a dlouholetý spoluhráč zpěváka Jamese Browna je pověstný svými strhujícími koncerty, které nenechají nikoho v klidu a jsou obrovským zážitkem. Svůj podíl na tom má i šlapající kapela doprovázející vitálního a živelného sedmdesátníka. Při své poslední návštěvě Plzně Maceo Parker už během předprodeje vstupenek beznadějně vyprodal Velký sál Měšťanské besedy. Vstupenky na připravovaný koncert živoucí legendy funku jsou již v prodeji.

 

 

Maceo Parker, jeden z nejlepších saxofonistů na světě a bezprostřední showman, zahraje v Měšťanské besedě v Plzni jen krátce poté, co oslaví 75. narozeniny. Jeho koncerty jsou však stále obrovským zážitkem. I do Plzně přiveze 6. dubna 2018 nadupanou funkovou show. „Hraní si plně užívám, získávám totiž energii z publika,“ říká Maceo Parker. „Miluji koncertování, bytí na pódiu a miluji hlavně lidi. A dělám to s láskou. Snažím se rozdávat lásku a energii, jak jen můžu.“

I tuzemské koncerty Maceo Parkera fungují jako zdroj pozitivní energie, za což může nejen výborná hudba, ale také pohled na samotnou kapelu složenou z výtečných muzikantů, kteří získávali zkušenosti po boku nejznámějších a nejlepších funkerů a jazzmanů na světě, umí dokonale ovládat své nástroje a jsou dobře sehraná parta.

Maceo Parker svoji hudbu popisuje jako 98 % funku a 2 % jazzu a živé hraní je pro něj doslova životní nutností. Nyní se o tom opět mohou přesvědčit i plzeňští fanoušci. Vybírat mohou ze vstupenek na stání nebo k sezení.

Inspirací pro Maceo Parkera je zpěvák a klavírista Ray Charles, oficiálně zařazovaný mezi největší umělce všech dob, jemuž Parker na svých show skládá poctu – nasadí si černé brýle a pohybem napodobuje legendárního muzikanta. Na pódiu se tak dnes už legendární hudebník představuje zároveň jako věrný fanoušek další hudební legendy.

Maceo Parker se proslavil hraním s Jamesem Brownem, jehož skladba Make It Funky nechybí na žádném Parkerově koncertě. Hrál i po boku George Clintona, Red Hot Chilli Peppers nebo Prince, který ho nazýval učitelem. Princova píseň Baby Knows funguje na publikum každé Parkerovy živé show, stejně jako jeho vlastní vypalovačka Pass The Peas.

Vstupenky na akci jsou v prodeji na www.mestanska-beseda.cz a v dalších obvyklých předprodejích.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …