Domů / Plzeňský rozhled / Svojšínský zámek oděný v květinovém hávu

Svojšínský zámek oděný v květinovém hávu

Také zámek Svojšín na Tachovsku se zapojil do unikátního projektu Plzeňského kraje, kterým je Západočeské baroko. Ve dnech 6. a 7. srpna 2022 od 10 hodin nabízí všem zájemcům možnost poznat historické barokní dědictví spjaté s regionem.

zámek Svojšín

Celodenní sobotní program na zámku ve Svojšíně se odehraje v duchu baroka, chybět nebudou květinové prezentace v zahradách, parku i v samotném zámku. Ten  přivítá návštěvníky oděný v květinovém hávu jak v zámeckém parku, tak ve sklepení i v komnatách.

V sobotu se můžete těšit na farmářský a dobový jarmark v zámeckém dvoře, na harfový koncert Kataríny Ševčíkové nebo na ukázky sokolnictví. Chybět nebude ani divadelní představení, výtvarné dílny a další program pro děti i dospělé. Představí  se také Tomáš Kočko & Orchestr. V neděle 7. srpna v 16 hodin je připraveno v kostele sv. Petra a Pavla vystoupení Věry Martinové se skupinou MERITUM.

Po oba dva dny uvidíte bohaté květinové dekorace v interiérech zámku a na zámeckých terasách. Výstavu květin budou doplňovat stálé zámecké expozice. Vstup do zámeckých zahrad a parku jako obvykle nebude zpoplatněn.

Stěžejní část projektu Západočeské baroko představuje návštěvnicky oblíbený Letní barokní festival, jehož hlavní osu tvoří 8 komponovaných slavností ve významných barokních lokalitách Plzeňského kraje. Program doplňuje řada doprovodných akcí – koncerty, divadla, poutní mše a oslavy, kulturní akce v areálech barokních památek či nastudování a uvedení barokní opery. Návštěvníci si mohou poslechnout barokní hudbu, navštívit noční prohlídku vybrané památky, ochutnat barokní menu nebo přivonět k vůním tak typickým pro tuto dobu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …