Domů / Plzeňský rozhled / Tachovský džem = festival, který nejen bavil, ale i pomáhal

Tachovský džem = festival, který nejen bavil, ale i pomáhal

Nádvoří tachovského zámku bylo v sobotu 16. června věnováno umění a kultuře. A také jedné výjimečně statečné dívce, která to v životě neměla jednoduché.  Tachovský džem v sobě propojil multižánrový hudební festival a uměleckou přehlídku. Kromě mnoha hudebních skupin se tak tachovské veřejnosti představilo hned několik výtvarníků nebo třeba umělecký kovář – vše v  netradičním prostředí tachovského zámku, který byl k podobným účelům využit vůbec poprvé. Akce se u veřejnosti setkala s obrovským úspěchem.

“Takové kultury je strašně málo. Přitom to není jen pro mladé, to si přece rádi poslechnou i starší,” zhodnotila sobotní program jedna z návštěvnic. Vedle toho, že festival zpříjemnil sobotní odpoledne několika stovkám návštěvníků, si organizátoři určili ještě jeden ušlechtilý cíl – pomoci tachovské rodačce Ivaně, která byla po špatně provedeném očkování už od raného dětství upoutána na invalidní vozík.

Za jiných okolností by byla dívka nejspíše odkázána na neustálou asistenci nebo dokonce život za zdmi ústavu, Ivanina maminka se ale naštěstí odmítla osudu vzdát tak snadno. Se svou dcerou zůstala doma a věnovala jí maximální péči, takže Ivana nejenže vystudovala normální základní školu a gymnázium, ale dokonce se v 21 letech naučila chodit s oporou za jednu ruku. Nyní potřebuje statečná dívka operaci, která dále zvýší její samostatnost. Pojišťovna ale bohužel potřebný zákrok neproplácí a Ivanině mamince byla navíc diagnostikována roztroušená skleróza.

tachovský zámek

Organizátoři festivalu věnovali oběma statečným ženám z Tachova vybrané dobrovolné vstupné, vzhledem k výši potřebných prostředků ale sbírka pokračuje i nadále a přispět můžete i vy. Ivana má zaveden sponzorský účet u Poštovní Spořitelny a i malý příspěvek má v případě této bojovnice obrovský význam. Další informace najdete na facebookové prezentaci festivalu Tachovský Džem.

Příspěvek můžete poslat na sponzorský účet pro Ivanu: 283765758/0300

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …