Domů / Plzeňský rozhled / Tachovští gymnazisté se mohou těšit na novou tělocvičnu

Tachovští gymnazisté se mohou těšit na novou tělocvičnu

Od října bude sloužit studentům Gymnázia v Tachově nová dvoupatrová tělocvična. Vyřeší se tak problém s přesunem do tělocvičen a sportovních hal v okolí. Sportoviště  bude moci  užívat i tachovská veřejnost.

Gymnázium nemělo do té doby k dispozici pro výuku tělesné výchovy žádný vhodný vnitřní prostor. Studenti gymnázia proto museli na hodiny tělesné výchovy opouštět budovu gymnázia a docházet do tělocvičen a sportovních hal v okolí. Pro systém výuky tělesné výchovy a rozdělení studentů potřebuje škola dvě tělocvičny. To bylo vyřešeno výstavbou dvoupodlažního objektu s dvěma tělocvičnami nad sebou.

Protože v okolí gymnázia nebyla vhodná plocha na výstavbu tělocvičny, byla nová budova postavena na malém svažitém pozemku v těsné blízkosti školy. Kvůli svažitému terénu bylo třeba postavit opěrnou stěnu, odtěžit zeminu a do takto vytvořeného stavebního prostoru tělocvičnu umístit.

První podlaží má menší tělocvičnu určenou především pro aerobik, jógu a podobné činnosti. Pro zachování dostatečného prostoru pro průjezd požárních vozidel mezi novou tělocvičnou a stávající budovou ZŠ musela být tělocvična navržena užší. Druhé podlaží nabízí tělocvičnu, která vyhovuje   běžným míčovým sportům (basketbal, házená, volejbal, sálová kopaná a další sporty).

Stavba budovy přišla na 347 653,21 Kč včetně DPH. Výstavba byla částečně hrazena z dotace Ministerstva školství mládeže a sportu ČR, od nějž škola získala částku ve výši 39 173 825 Kč.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Interaktivní aplikace ČSÚ srovnává kvalitu života v krajích

Kvalitu života obyvatel všech 14 krajů Česka měří 34 vybraných statistických ukazatelů, které Český statistický úřad …