Domů / Plzeňský rozhled / Také Špičák reaguje na růst všech nákladů, nejen energií

Také Špičák reaguje na růst všech nákladů, nejen energií

Stejně jako prakticky všechna střediska v Česku byl Ski&Bike Špičák nucen promítnout do letošních cen skipasů rostoucí náklady prakticky všeho sortimentu a služeb, které pro svůj provoz nutně potřebuje. V průměru  zdražili s výjimkou skipasů pro školní lyžařské kurzy skipasy o necelých 19 procent.

Celodenní skipas pro dospělého tak bude letos stát 890 korun (loni 750), ale cenově kompenzujeme dalších 5 procent při nákupu přes náš e-shop, kdy tento skipas vyjde na 846 korun,“ uvádí k cenám ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Dětský celodenní skipas vyjde v e-shopu na 608 Kč/640 Kč u kasy, rodinný (dva dospělí a neomezený počet vlastních dětí) na 2047 Kč/a u kas 2155 Kč. Kompletní ceník je na webu spicak.cz

Areál chce letos návštěvníky naučit více využívat právě svůj e-shop, a to nejen při nákupu skipasů, ale i dalšího vybavení z půjčovny nebo objednání služeb lyžařské školy. Všechny tyto nákupy zvýhodňuje 5 % a lidé ušetří i čas. Ještě výraznější cenové slevy se dají získat při nákupech celoročních skipasů při online prodeji. Vstupní sleva v prvním roce nákupu je tradičních 5 %, v druhém 11 %, třetí rok 15%, čtvrtý 18% a po pěti letech už 20 procentní. Šumavský Špičák jinak patří už léta mezi cenově nejpřijatelnější TOP lyžařské areály v ČR. 

Vyšší ceny skipasů odráží skokový nárůst všech vstupních nákladů, u některých položek až o 40 a více procent. „Nejde jen o energie, kde nám např. plyn, kterým vytápíme všechny objekty v areálu včetně nové budovy, podražil šestinásobně a z půlmilionové faktury je třímilionová. Za všechno platíme x-násobky loňských cen od náhradních dílů, pohonných hmot (meziročně o více než 100 %), oblečení personálu, až po nutné servisy/opravy lanovky, vleků či zasněžovacího systému,“ vysvětluje V. Kasík.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Dárci vybrali rekordní částku pro zvířata v plzeňském útulku , sbírka pokračuje

Opět po roce byla v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi rozpečetěna sbírková pokladna, do které přispívali …