Domů / Plzeňský rozhled / Techmania Science Center v Plzni – hry, experiment i poznání pro všechny

Techmania Science Center v Plzni – hry, experiment i poznání pro všechny

Stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří interaktivní globus nebo zábavné vědecké show – to je Techmania Science Center v Plzni.

S vtipem představuje základní přírodní jevy a zákony, seznamuje se světem vědy a techniky a láká k experimentování. Nachází se v historických budovách plzeňské Škodovky. Za proměnu starých továrních hal v moderní centrum vědy a techniky získala několik ocenění v soutěži Stavba roku.

Naleznete zde 139 videí, která vysvětlují principy a jevy především v přírodovědných oborech. Každé video je doplněno kvízovými otázkami, doplňujícími texty a dalšími výukovými materiály, které vám pomohou lépe porozumět tématu.

Abyste mohli snadno vyhledávat a procházet obsahem, videa jsou rozdělena do 18 vzdělávacích bloků a tří tematických blokových programů. Každý blok se zaměřuje na specifickou oblast a nabízí vám komplexní a strukturovaný pohled na dané téma. Součástí každého z nich je také pracovní list pro žáka včetně klíče k pracovnímu listu pro učitele a metodika pro žáky i učitele. Veškeré materiály na těchto stránkách byly vytvořeny dle Rámcového vzdělávacího programu (RVP) a jsou speciálně navrženy pro výuku na 2. stupni základních škol.

expozice Vodní svět

„Věříme, že naše materiály budou skvělým doplňkem  výukového plánu a pomohou   lépe porozumět složitým konceptům a jevům ve světě vědy.  Doufáme, že tyto stránky využijete jako cenný zdroj poznání ve své výuce. Jsme rádi, že můžeme být součástí vašeho vzdělávacího procesu a podporovat zvídavost a objevování ve světě vědy,“ sdělila tisková mluvčí Techmanie Kateřina Chábová.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …