Domů / Plzeňský rozhled / Tichý novoroční ohňostroj ve stylu rockenrolu Trojka nezruší

Tichý novoroční ohňostroj ve stylu rockenrolu Trojka nezruší

Třetí plzeňský městský obvod se rozhodl, že novoroční ohňostroj nezruší. Lidé si zaslouží oslavit vstup do nového roku tak, jak jsou zvyklí. Na bezpečnost budou jako obvykle dohlížet policejní bezpečnostní složky.  

foto Miroslav Chaloupka

„Co se stalo, je obrovská lidská tragédie, jejíž oběti jsme v Plzni veřejně uctili minutou ticha, zrušením kulturního programu na vánočních trzích a vyvěšením černých vlajek. Novoroční ohňostroj jsme se rozhodli ale nerušit. Jsme přesvědčeni, že bychom tím jen nahrávali šílencům, kteří takové činy páchají, protože šíření strachu a „blbé nálady“ je přesně to, co chtějí způsobit. V neposlední řadě je ohňostroj jedna z mála věcí, která lidem v rámci negativních zpráv, které se na ně pořád valí, může pomoci zvednout náladu při vstupu do nového roku. Výzvu ministra Rakušana vnímám jako populistický výrok, který rozděluje společnost a zároveň tím dostává do nelehké situace nás starosty s tím, že se dá vykládat, že ten starosta, který ohňostroj nezruší, dostatečně nesoucítí s obětmi a jejich rodinami,“ říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

V každém případě je zajištěn tišší ohňostroj, který je nejen šetrnější k životnímu prostředí a domácím mazlíčkům, ale zároveň ho v kontextu tragické události, která   všechny zasáhla, starost Trojky vnímá  jako určitý kompromis.

„Zároveň ubezpečuji občany, že jsme v bezprostředním kontaktu s obvodem i státní policií a mohu ujistit, že jsme přijali taková opatření, aby byla zajištěna bezpečnost občanů a veřejný pořádek během novoročního ohňostroje na náměstí Republiky,“ zdůrazňuje Tomáš Petřík, zástupce velitele Městské policie Plzeň.

Plzeňany letos čeká sedm a půl minuty dlouhý tichý novoroční ohňostroj ve stylu rockenrolu. Doprovodí jej písně The Beatles, Elvise Presleyho a The Baseballs. Od 16 hodin je připravena na náměstí Republiky dětská diskotéka a samotný ohňostroj odstartuje v 18 hodin.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …