Domů / Plzeňský rozhled / Tradice a solidarita se znovu spojí v Tříkrálové sbírce

Tradice a solidarita se znovu spojí v Tříkrálové sbírce

Ve dnech 1. – 14. ledna 2024 vyrazí na koledu Tři králové. Tříkrálová sbírka navazuje na starou kolednickou tradici a v české novodobé historii ji už po 24. pořádaná Charita Česká republika. Jde o největší pravidelnou sbírkou pro potřebné u nás, která v  loňském roce dokonce dosáhla svého rekordu výtěžkem ve výši téměř 166 milionů korun. V Diecézi plzeňské, rozkládající se na většině Plzeňského a Karlovarského kraje, se vykoledovalo skoro 7 milionů korun.

V obcích a městech plzeňské diecéze se připravuje řada místních zahájení a dalších doprovodných akcí. Do několika z nich se zapojí také biskup plzeňský Tomáš Holub. Konkrétně ve čtvrtek 4. ledna proběhne od 16 hodin zahájení Tříkrálové sbírky v mázhauzu plzeňské radnice,  biskup posléze požehná koledníkům v katedrále sv. Bartoloměje. V pátek 5. ledna pak vyrazí na koledu Kraje + Města + Biskupství v Plzni, a to spolu s hejtmanem Plzeňského kraje Rudolfem Špotákem a plzeňským primátorem Romanem Zarzyckým.

katedrála sv. Bartoloměje

Přeji všem lidem na počátku roku 2024 hodně zdraví a lásky a to, co je potřebné – budování vztahů a naslouchání. Ta jsou velkým darem. Jsem nesmírně vděčný, že již dvacet čtyři let vycházíme do vašich příbytků koledovat pro Charitu v rámci Tříkrálové sbírky. V mnoha službách Charita slouží lidem od narození až po narození pro věčnost. Jsem nesmírně vděčný, že sledujete naši službu a jste ochotni nám pomáhat, a podpoříte tak svým darem tuto společnou cestu pomoci. Děkuji všem, kdo slouží s láskou ve službě Charity, všem, kdož pomáhají svým zapojením jako koledníci a organizátoři sbírky, všem dárcům a v neposlední řadě všem, kdo se za výsledek dobré služby a za naše lidi modlí. Každý rok jsem mezi vámi radostným koledníkem, a tak věřím, že při cestě Tříkrálové sbírky 2024 přineseme osvěžení, radost a požehnání do vašich domovů – Kristus ať požehnaná vaše místa života! K+M+B+2024 Jiří Lodr.“

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …