Domů / Plzeňský rozhled / Traktoriáda prověří řidiče bláznivou jízdou zručnosti  

Traktoriáda prověří řidiče bláznivou jízdou zručnosti  

Chcete zažít jedinečnou podívanou? Pak musíte dorazit už tuto sobotu  25. června do  Lhotky u Radnic na Rokycansku, kde se bude konat závodní klání pod názvem Traktoriáda – jízda zručnosti traktorů.

Nápad  na založení Traktoriády   se zrodil v hlavě dvou otců zakladatelů a řádných občanů Lhotky u Radnic, a to Tomáše Metličky a Petra Lodla. Úplně 1. ročník  se konal v létě roku 2005, kdy bylo na start vpuštěno jen několik málo závodních strojů. Jízda zručnosti traktorů se velmi rychle ujala a postupně se každým rokem   navyšoval i počet závodních strojů. Například už 5. ročník, který se konal v létě roku 2009, se mohl pochlubit účastí 40 závodníků.

ilustrační foto

Chcete se také zúčastnit? Tak si pečlivě přečtěte pokyny:

  1. REGISTRACE – Registrace se provádí na místě, minimálně hodinu před startem, kde u přihlašovacího pultíku sdělíte své vstupní údaje, kategorii, v níž závodíte, a po úhradě startovného Vám bude přiděleno řádné startovní číslo.
    Všichni závodníci se účastní závodu na vlastní nebezpečí!!! Helma povinná!!!
  2. OKRUH – Celý závodní okruh je dlouhý cca 500 m, je koncipován do oválného tvaru, kdy start je zároveň cílem (tento způsob se nám osvědčil ve 2. ročníku a všechny další ročníky jej následovaly). Po odstartování následuje 100 m rovné jízdy, pak couvání, připojení přívěsu, couvání s přívěsem, zatáčky, odpojení přívěsu a průjezd cílem. Každý rok jsou možné drobné obměny okruhu.3. KATEGORIE – Závodníci se při registraci zároveň rozčleňují do příslušné kategorie. Traktoriáda nabízí tyto stálé kategorie:
    ilustrační foto

TTV – Traktor tovární výroby do 25 HP

TTV- Traktor tovární Výroby od 25 HP

TDV – Traktor domácí výroby

FR – Frézy tovární a domácí výroby

S – Speciál

V každé kategorii se udělují 3 hlavní ceny.

Více zde: https://traktoriadalhotka.webnode.cz/pravidla-souteze/

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …