Domů / Plzeňský rozhled / Trojka má první psí pisoáry, brzy k nim přibydou další

Trojka má první psí pisoáry, brzy k nim přibydou další

První psí pisoáry se objevily v ulicích třetího městského obvodu v Plzni. Čtyřnohé domácí mazlíčky mají nalákat, aby vykonali svoji potřebu na nich a nikoli  na fasádách domů. Celkem jich obvod zatím na vytipovaná místa nainstaluje čtyřiadvacet.

Celkem jsme pořídili 24 kusů betonových psích pisoárů, které budou umístěny na území městského obvodu Plzeň 3, z toho šest kusů jsme v rámci vyzkoušení dokázali vyjednat zdarma. Pro nákup tohoto druhu městského mobiliáře jsme se rozhodli kvůli stížnostem majitelů nemovitostí, kteří mají problémy s močením psů na fasády svých domů,“ uvádí starosta Trojky David Procházka.

Místa byla vytipována s ohledem na bezpečnost, to znamená, že jsme volili umístění pouze v zeleni na rabátkách, nikoli  v průchozích profilech chodníků, a také s ohledem na potřeby psů jakožto teritoriálních zvířat, tedy na začátku či konce ulice, případně při křížení cest.

Psí pisoár vymezuje psům místo, které mají označit svou močí. Využívá teritoriálního pudu psa označit každý den celé svoje území svým pachem. Díky patentovanému systému zůstává po označení psem v pisoáru malé množství moči, které psům vytváří pachovou stopu, a tím láká k označení další psy, a to opakovaně každý další den. Psí pisoár tedy směruje pozornost psů na jedno, předem vymezené místo. Je ideální na veřejném prostranství, protože první pes označí močí pisoár a další se již snaží jeho pach přeznačit, a to opakovaně každý den.

Budeme rádi za zpětnou vazbu obyvatel, zda sledují, že umístění pisoárů splňuje svůj účel, tedy jestli díky nim ubývá označkovaných fasád domů psími podpisy a má cenu pořizovat další,“ dodává starosta Procházka.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …