Domů / Plzeňský rozhled / Trojka zajistila dočasná parkovací místa v zadních Skvrňanech

Trojka zajistila dočasná parkovací místa v zadních Skvrňanech

Už na začátku letošního roku odstartovala kompletní přestavba Obchodního centra Plzeň – Alice v ulicích Lábkova a Terezie Brzkové na Skvrňanech. Týká se i prodejny potravin Penny Market, která je od 4. ledna 2023 uzavřena. Třetí plzeňský obvod nyní vyřešil problémy s parkováním.

V důsledku přestavby totiž v místě dočasně ubyla parkovací místa. „Problémy spojené s výstavbou Obchodního centra Plzeň – Alice vnímáme, zvláště pak ty spojené s parkováním. Obvodu se podařilo zajistit dočasné parkování na ploše v ulici Terezie Brzkové s jejíž přípravou pomohla společnost InterCora spol. s r. o., za což jí velice děkuji,“ informuje starosta M0 Plzeň 3 David Procházka.

Celkem zde mohou místní obyvatelé využít sedmdesát kolmých parkovacích stání a to od již od dnešního dne, tedy 1. února 2023. Celá stavba by podle zpracovaného harmonogramu měla být hotová letos v září a v říjnu zkolaudována.

„Jsme si vědomi toho, že přestavba obchodního centra znamená zátěž pro své okolí, snažíme se však, abychom místní obyvatele obtěžovali co nejméně a zároveň zkrátili období výstavby a připravili Obchodní centrum v co nejkratším čase a co největší kvalitě. Věřím, že nová stavba tuto lokalitu pozvedne a zkrášlí. Zároveň jsme rádi, že nás obvod oslovil, a mohli jsme pomoci s přípravou dočasné parkovací plochy. Doufáme, že bude plně využívána,“ dodává jednatel InterCora, spol. s r. o. Ivan Hlaváček.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …