Domů / Plzeňský rozhled / Tvůrčí dílna Sklo je COOL! bude v Pavilonu skla v Klatovech

Tvůrčí dílna Sklo je COOL! bude v Pavilonu skla v Klatovech

Pracovníci Pavilonu skla v Klatovech zvou všechny milovníky sklářského umění na setkání s pedagogy a studenty sklářských oborů Obchodní akademie, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Třeboni, kteří budou v zahradě pavilonu předvádět malování skla, rytí skla na skleněné destičky a také výrobu skleněných korálků nad kahanem.

Všichni, kdo přijdou v pátek 10. 9. 2021 od 10 do 17 hodin na akci nazvanou Tvůrčí dílna Sklo je COOL!   si budou moci za přispění třeboňských pedagogů tyto techniky vyzkoušet a seznámit se i se studenty školy a jejich zkušenostmi. Sklářské obory jsou nyní znovu perspektivní a nejen v Plzeňském kraji je řada sklářských podniků, které potřebují mladé posily, a tak je tato akce také svým způsobem představením jedné z možností dalšího studia. Žádný z absolventů střední ani učňovské školy z Třeboně nezůstal bez místa.

Setkání je doprovodným programem aktuální výstavy Sklo je COOL!, jež reprezentuje práce z třeboňské školy a kterou si mohou žáci a studenti při akci prohlédnout v Pavilonu skla.  Neplatí se vstupné a pro žáky a studenty je volný i vstup do Pavilonu skla. U školních skupin doporučujeme předem domluvit termín na recepci PASKu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Retro běh pro mizící druhy jako oslava výročí

Sportování a ochrana přírody, to vše se úspěšně  spojí v jedno, a to už  v …