Domů / Plzeňský rozhled / U obce Klášter u Nepomuku dojde k úpravě křižovatky

U obce Klášter u Nepomuku dojde k úpravě křižovatky

Silničáři začali pracovat na úpravě křižovatky silnic I/20 a III/11747 u obce Klášter nedaleko Nepomuku. Současná podoba křížení silnice I/20 se silnicí III. třídy už dnešním potřebám nevyhovuje, a to jak svým výškovým, tak i šířkovým vedením.

Současně se také tento úsek stává místem poměrně častých dopravních nehod. Z těchto zmíněných důvodů bylo proto rozhodnuto o provedení stavebních úprav, které povedou ke zlepšení poměrů v prostoru křížení silnic a také ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

V následujících měsících tak budou za částečné uzavírky hlavního tahu prováděny stavební práce, které změní podobu křižovatky. Provedena bude tzv. rektifikace směrového a výškového oblouku na silnici I/20, ve směru od Plzně bude zřízen nový odbočovací pruh a upraveno bude i napojení silnice III/11747. Dále bude upraven jeden z propustků na trase a upraveny budou také přilehlé vjezdy a sjezdy.

Částečná uzavírka silnice I/20 je povolena až do ledna následujícího roku, nicméně ŘSD plánuje dřívější zprovoznění tohoto úseku. Pro Ředitelství silnic a dálnic provede stavební úpravy společnost Silnice Klatovy a.s. za cenu 27,2 mil. Kč bez DPH.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …