Domů / Plzeňský rozhled / Umělecké Tušení najdete v klatovském kostele

Umělecké Tušení najdete v klatovském kostele

Galerie Klatovy / Klenová zve na vernisáž výstavy Pavly Voborník Kačírkové pod názvem Tušení. Vernisáž se uskuteční v pátek 29. července 2022 v 18  hodin v kostele sv. Vavřince v Klatovech.

Pavla Voborník Kačírková (1985) se ve své umělecké tvorbě pohybuje na rozhraní mezi sochou, instalací a závěsným obrazem neboli objektem. Tematicky neuchopitelné směřování k cítěnému propojení člověka s přírodou nebo něčím – snad jen tušeným – kolem nás, co přesahuje klasické lidské chápání, je v její tvorbě neustále přítomné.

Pro sakrální prostory (ve kterých nevystavuje poprvé) připravila autorka minimalistickou instalaci Trojice, složenou ze tří letitých dřevěných trámů, které levitují na kovových lankách ve vzduchu a odkazují ke Svaté Trojici, ikonickému symbolu křesťanství. Další připravovaná instalace Vlna a obrazy z litých kovů zobrazující abstrahované Madony a Madony se svatozáří, odkazující na křesťanství, nám určují hlavní linky výstavy. Jsou to symboly mnohokrát zobrazované, nevycházejí však z reálných základů zpodobňovaného – snad bychom jim mohli říkat ikonické abstrakce.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Interaktivní aplikace ČSÚ srovnává kvalitu života v krajích

Kvalitu života obyvatel všech 14 krajů Česka měří 34 vybraných statistických ukazatelů, které Český statistický úřad …