Domů / Plzeňský rozhled / Umělecké Tušení najdete v klatovském kostele

Umělecké Tušení najdete v klatovském kostele

Galerie Klatovy / Klenová zve na vernisáž výstavy Pavly Voborník Kačírkové pod názvem Tušení. Vernisáž se uskuteční v pátek 29. července 2022 v 18  hodin v kostele sv. Vavřince v Klatovech.

Pavla Voborník Kačírková (1985) se ve své umělecké tvorbě pohybuje na rozhraní mezi sochou, instalací a závěsným obrazem neboli objektem. Tematicky neuchopitelné směřování k cítěnému propojení člověka s přírodou nebo něčím – snad jen tušeným – kolem nás, co přesahuje klasické lidské chápání, je v její tvorbě neustále přítomné.

Pro sakrální prostory (ve kterých nevystavuje poprvé) připravila autorka minimalistickou instalaci Trojice, složenou ze tří letitých dřevěných trámů, které levitují na kovových lankách ve vzduchu a odkazují ke Svaté Trojici, ikonickému symbolu křesťanství. Další připravovaná instalace Vlna a obrazy z litých kovů zobrazující abstrahované Madony a Madony se svatozáří, odkazující na křesťanství, nám určují hlavní linky výstavy. Jsou to symboly mnohokrát zobrazované, nevycházejí však z reálných základů zpodobňovaného – snad bychom jim mohli říkat ikonické abstrakce.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Podíl osob pod hranicí ohrožení příjmovou chudobou vloni mírně klesl

Čisté peněžní příjmy českých domácností vzrostly v roce 2022 meziročně o 7,7 %, reálně však …