Domů / Plzeňský rozhled / ÚMO Plzeň 1 vyslyšel požadavky na větší transparentnost

ÚMO Plzeň 1 vyslyšel požadavky na větší transparentnost

Premiéru na 4. zasedání zastupitelů v sále TOTEMu měla novinka v podobě velice přehledného, jednoduchého a snadno dostupného audiozáznamu z každého takového jednání.

“Tento záznam bude vyvěšen na webu úřadu vždy po jednání zastupitelstva. Systém umožňuje transparentní informování všech, kteří se nemohou samotného zasedání Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 1 zúčastnit,” informovala novináře starostka obvodu Helena Řežábová.

V záznamu, který bude vždy zveřejněn hned následující den po jednání zastupitelstva na webu Úřadu městského obvodu Plzeň 1, se každý dozví jméno vystupujícího, poslechne si jeho příspěvek, ale může si přečíst i textový materiál a jmenovitý výsledek hlasování.

“Novým systémem audiozáznamu jsme splnili přání opozice (konkrétně Pirátské strany) udělat zasedání transparentnějším. Máme za to, že jsme splnili všechny požadavky,” říká místostarostka obvodu  Ilona  Jehličková. 

Nový systém pro obvod připravili pracovníci Správy informačních technologií města Plzně a vždy před jednáním zastupitelstva ho budou instalovat v sále TOTEMu, protože obvod nemá vlastní jednací sál. Před techniky stojí ještě jeden úkol – zjednodušit vyhledávání záznamu na webu obvodu tak, aby se k němu jednoduše dostali všichni občané. Zatím bude vždy záznam uveden i v aktualitách z obvodu hned na titulní stránce webu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …