Domů / Plzeňský rozhled / Unikátní zastávku ve tvaru klimatizace má Daikin

Unikátní zastávku ve tvaru klimatizace má Daikin

První „soukromou“ autobusovou zastávku MHD má ode dneška plzeňský výrobce klimatizací Daikin.  Slavnostního přestřižení pásky u této uniktání zastávky ve tvaru klimatizace se zhostil primátor města Plzně Martin Zrzavecký spolu s vedením společnosti Daikin. Na tomto designovém a architektonickém díle se podílel známý architekt Pavel Šticha. Zastávka je umístěna vedle výrobního závodu a slouží nejen zaměstnancům společnosti Daikin.   

Ve spolupráci se společností Daikin, jednoho z nejvetších světových výrobců klimatizačních jednotek, a města Plzeň byla  tak pokřtěna nová zastávka MHD s výstupem ve Folmavské ulici. První skica nové zastávky vznikla už před dvěma lety, kdy se projektu ujal Ing. Arch. Pavla Šticha.

„Hlavní motivací k vybudování této unikátní zastávky byli hlavně naši zaměstnanci, kterým již teď zajišťujeme tři firemní autobusové linky. Cílem není pouze usnadnit dostupnost, ale také zpříjemnit čekání v prostoru designové zastávky,“ říká Jan Voch, provozní ředitel společnosti Daikin.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Soutěž Památka Plzeňského kraje 2022 zná své vítěze

Den památek Plzeňského kraje se na Krajském úřadě Plzeňského kraje konal již popáté. Součástí slavnostního …