Domů / Plzeňský rozhled / Unikátní zastávku ve tvaru klimatizace má Daikin

Unikátní zastávku ve tvaru klimatizace má Daikin

První „soukromou“ autobusovou zastávku MHD má ode dneška plzeňský výrobce klimatizací Daikin.  Slavnostního přestřižení pásky u této uniktání zastávky ve tvaru klimatizace se zhostil primátor města Plzně Martin Zrzavecký spolu s vedením společnosti Daikin. Na tomto designovém a architektonickém díle se podílel známý architekt Pavel Šticha. Zastávka je umístěna vedle výrobního závodu a slouží nejen zaměstnancům společnosti Daikin.   

Ve spolupráci se společností Daikin, jednoho z nejvetších světových výrobců klimatizačních jednotek, a města Plzeň byla  tak pokřtěna nová zastávka MHD s výstupem ve Folmavské ulici. První skica nové zastávky vznikla už před dvěma lety, kdy se projektu ujal Ing. Arch. Pavla Šticha.

„Hlavní motivací k vybudování této unikátní zastávky byli hlavně naši zaměstnanci, kterým již teď zajišťujeme tři firemní autobusové linky. Cílem není pouze usnadnit dostupnost, ale také zpříjemnit čekání v prostoru designové zastávky,“ říká Jan Voch, provozní ředitel společnosti Daikin.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …