Domů / Plzeňský rozhled / Univerzitní knihovna pořádá sbírku knih pro psychiatrickou kliniku

Univerzitní knihovna pořádá sbírku knih pro psychiatrickou kliniku

K Mezinárodnímu dni darování knihy, který připadá stejně jako svátek zamilovaných na 14. únor, pořádá Univerzitní knihovna Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) již šestý ročník sbírky knih. Celý únor mohou lidé přinášet knihy do jakékoliv její pobočky. Knihovníci je pak předají Psychiatrické klinice Fakultní nemocnice Plzeň. 

Daruj knihu

Nové knihy nebo knihy v dobrém stavu přijímá Univerzitní knihovna v kampusu ZČU na Borských polích, Filozofická a právnická knihovna v sadech Pětatřicátníků 16, Knihovna zdravotnických studií v Sedláčkově 31, Pedagogická knihovna na Klatovské 51 i Ekonomická knihovna v Chebu v Hradební ulici 22. Vybrané knihy předá knihovna na začátku března Psychiatrické klinice Fakultní nemocnice Plzeň. Využijí je tamní pacienti. Knihy by měly být takové, jaké by si sami dárci rádi přečetli pro ukrácení dlouhé chvíle.

Knihovna tak naváže na úspěšnou tradici z předešlých let. Vloni pořádala sbírku ve prospěch neziskové organizace Blízký soused, která se věnuje volnočasovým aktivitám pro děti a rodiny z problematických oblastí v Plzni.  Během prvního ročníku v roce 2017 darované knihy zamířily na lůžková oddělení a LDN Městské nemocnice Plzeň, Privamed, a. s., a Fakultní nemocnice Plzeň.

Univerzitní knihovna ZČU v kampusu na Borských polích

V roce 2021 se sbírka knih z důvodu protikoronavirových opatření nekonala, nicméně o rok dříve, v roce 2020 putovaly vybrané knihy do knihovny Věznice Plzeň.  V roce 2019 knihovníci zprostředkovali předání knih do domovů pro seniory (SeneCura SeniorCen-trum Plzeň a Baculus-Domov poklidného stáří Vejprnice).  V roce 2018 knihovna spolu se čtenáři obdarovala dětskou četbou Základní školu a Mateřskou školu pro zrakově postižené a vady řeči.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …