Domů / Plzeňský rozhled / Už jste navštívili krásné a opečovávané parky v Rokycanech?

Už jste navštívili krásné a opečovávané parky v Rokycanech?

Rokycany, známé jako město na demarkační linii, nenabízejí jenom Masarykovo náměstí s kostelem Panny Marie Sněžné, barokní kašnou, zbytky městského opevnění, měšťanské domy, radnici s obřadní síní, kde je originál obrazu Alfonse Muchy, ale také druhé největší přírodní koupaliště v České republice či krásné parky a vrcholy v okolí.

Park U Plzeňské brány

Park U Plzeňské brány najdete přímo v centru města. Tady se můžete ocitnout v klidném prostředí, ve kterém na vás dýchne historie i moderna. Park se nachází u kostela Nejsvětější Trojice a z části je zbudován na starém hřbitově. O tom svědčí několik významných náhrobků, zrekonstruovaná márnice a v neposlední řadě Fitzova hrobka. To vše je doplněno o několik moderních prvků, jako je například fontána ve tvaru stuhy, vše doplněno lavičkami pro posezení. V letních měsících park nabízí stín a klidné místo pro relaxaci. V parku se nachází také kostel Nejsvětější Trojice.

Park U Rakováčku, Rokycany

podél Rakovského potoka, který je pojmenovaný po mimořádně početné populaci chráněného raka kamenáče, přesto neomezuje žádné uměle narovnané koryto. Nyní si tok žije vlastním životem a klikatí se nově vytvořeným Parkem u Rakováčku. Potůček překrývají dřevěná plata či lanový mostek, aby se dalo volně přecházet z levé strany břehu na pravou.

Na potoce najdeme i průtočné tůně. Snížené části širokého složeného koryta předchází negativním dopadům povodňových průtoků. Okolí tvoří pečlivě zvolené rostliny tvořící travnaté i květnaté louky. Park doplnily i výsadby domácích druhů stromů, keřů i bylin. Krajinářsky pojaté znovuoživení okolí potoka uprostřed zástavby tak nabízí prostor pro příjemné strávení volného času v horkých dnech nejen díky herním prvkům pro děti.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …