Domů / Plzeňský rozhled / Už na jaře vykvetou v Plzni tisíce nových cibulovin

Už na jaře vykvetou v Plzni tisíce nových cibulovin

Speciální stroj vysázel deset tisíc cibulovin nových tulipánů, narcisů a krokusů v Plzni na Borech a  Doubravce, a to  prostřednictvím  Správy veřejného statku.  Město tím oživí prostory, kde cibulky dříve vysázené byly, ale stavební práce je v poslední době zničily.

Cibuloviny sázel speciální stroj.

Výsadbu jsme prováděli v Borském parku za centrální travnatou loukou a ve středovém pásu v Rokycanské ulici. V těchto oblastech už v minulosti cibulky vysazeny byly, ale vlivem nedávné stavební činnosti v obou místech došlo k jejich znehodnocení. A protože se tyto výsadby u veřejnosti setkávají s velkým zájmem, rozhodli jsme se je zopakovat s tím, že zde květiny nyní vydrží mnoho let,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Cibuloviny sázel speciální stroj.  Ten roztrhne v jednom kroku za pomalého pojezdu stávající travní drn a nadzvedne jej. Pod travní drn zásobník vysype cibulky a válec na zadní části stroje opět travní drn vrátí zpět na původní místo.

„Vysázeli jsme směs tulipánů, narcisů a krokusů na celkové ploše 200 metrů čtverečních. Jedná se dohromady o 10 tisíc cibulek,“ přiblížila vedoucí úseku městské zeleně Správy veřejného statku Lucie Davídková.  Celková cena prací je necelých 120 tisíc korun.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …